Warren Buffett – Investovať do Ameriky môže byť chyba, peniaze posiela do Japonska

0

Warren Buffett dal v roku 2008 investorom pamätnú radu – Stavte na Ameriku! A mal pravdu. Tentokrát je však podstatne opatrnejší.

Buffetova masívna investícia do japonských firiem ukazuje, že legendárny investor a piaty najbohatší človek na svete už neverí v USA tak, ako kedysi. 6 miliárd putovalo do piatich najväčších japonských zmenární, ďalšie miliardy dokonca do Barrick Gold – Kanadskej firmy, ktorá ťaží zlato.

Warren zároveň predáva akcie amerických spoločností. Úplne opustil Goldman Sachs, znížil pozície v JP Morgan, výrazne vo Wells Fargo a celkovo opúšťa bankový sektor. Známy Max Keiser si dokonca myslí, že začne nakupovať Bitcoin!

Analytikov prekvapili hlavne Buffetove investície do Japonska. Nedávno tam poslal spomínaných 6 miliárd, no bez schválenia inestorov Berkshire Hathaway tam môže poslať ďalších 5 miliárd. Ešte pred dvadsiatimi rokmi mal pritom Buffett na Japonsko veľmi zlý názor a tvrdil, že tamojšie firmy nie sú vhodné na dlhodobé investície.

Pri investovaní do budúcnosti USA buďte opatrní! – Odporúča Warren Buffett

V roku 2008 Warren Buffett prekonal krízu tým, že stavil na Ameriku. Tentokrát sa však obzerá po celom svete. Keď sa Buffetta v máji opýtali, či stále platí jeho odporúčanie staviť na Ameriku, nebol taký jednoznačný. Síce potvrdil, že sa to vyplatí, no pri investovaní do amerických firiem treba byť veľmi opatrný.

Neistota v USA je značná a vidno to aj na akciových indexoch. Tie minulý štvrtok zaznamenali výrazný dump po predĺženom víkende otvorili zase o čosi nižšie. S&P 500 momentálne testuje historické maximum z februára tohto roka a dostal sa pod niekoľkomesačnú rastovú trendline.

S&P 500
S&P 500

Warren teda očividne vie, čo robí. Bude zaujímavé sledovať jeho ďalšie pohyby. V poslednom čase sú plné prekvapení.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre