bitcoin trading

Trh s kryptomenami tento týždeň naďalej testuje support 10 000 $. Ukazuje sa, že táto hladina je skutočne kľúčová a jej prelomenie môže znamenať prechod do downtrendu. Zhoduje sa na tom stále viac analytikov – dokonca aj tých, ktorí sa väčšinou nezhodujú absolútne na ničom.

Tyler Winklevoss nedávno 10k označil za hladinu, od ktorej sa Bitcoin odrazí na nové high. Bohužiaľ, žiadny odraz sa teraz nekoná, čo nahráva do kariet najväčšiemu BTC medveďovi Petrovi Schiffovi. Ten poznamenal, že trh iba málokedy dáva traderom toľko šancí kúpiť na dne a očakáva, že zatiaľ čo zlato pôjde hore, bitcoin bude naďalej klesať.

O strete názorov týchto dvoch velikánov sa viac dočítate v našom článku: Peter Schiff – Mýlil som sa, ale tu sú dôvody, prečo začína BTC bear market.

Čo myslíte, kto má pravdu? Je toto iba korekcia alebo sa začína nový downtrend? Zahlasujte v našej ankete:

Je toto iba korekcia alebo začiatok downtrendu?

View Results

Loading ... Loading ...

Bitcoin búši na 10 000 $ support

1h BTC/USD - Bitstamp
1h BTC/USD – Bitstamp

Z desaťtisícovej hladiny sa stáva kľúčová úroveň tak, ako to pred halvingom bolo s cenou 6000 $. Na tejto cene sa viac menej vyrovnávajú náklady na ťažbou so ziskom a ako sme mohli vidieť v minulosti, trh má tendenciu túto metriku rešpektovať.

Krátko pred polnocou Bitcoin predviedol menšiu pumpičku a pokúsil sa vyplniť CME gap v intervale 10 430 – 10 615 dolárov. To sa však nepodarilo a nakoniec sa odrazil od 0,236 fibo hladiny. Rovnako však nevyplnil ani CME gap na cene 9700 $. Tieto dva gapy rozhodne odporúčame sledovať.

Včera náš trader Jaroslav publikoval svoju profi analýzu Bitcoinu. Poukázal v nej na niektoré dôležité faktory, ktoré treba brať do úvahy pri obchodovaní. Tak mrknite na to: Analýza Bitcoinu – Prebehne vyplnenie CME gapu?

Weekly fraktál ukazuje na jedinečnú príležitosť

1W BTC/USD - Bitstamp
1W BTC/USD – Bitstamp

Za zmienku stojí aj weekly graf, na ktoromsa nám rysuje nepríjemne vyzerajúci fraktál. Reakcia Bitocinu na augustovom vrchole (12 500 $) sa veľmi podobá na februárové high (10450 $). Ak bude pokračovať podľa tohto fraktálu, teoreticky sa budúci týždeň môže pozrieť až na 5700 $ (0,786 fibo retracement). Takémuto vývoju síce nedávame veľkú pravdepodobnosť, ale bola by to úžasná šanca na otvorenie profitabilného longu.

Ale pozor! Nie je to úplne nereálne. Sledujete akciové trhy? Index S&P 500 posledné dva obchodné dni padol na hubu a na chvíľu dokonca klesol aj pod februárové historické maximum. Pred uzavretím weekly sviece sa z toho síce stihol vyhrabať, no je dosť možné, že po predĺženom víkende bude pokračovať. Sledujte nás na facebooku, o necelú hodinu sa začne obchodovať na amerických burzách a o všetkom vás budeme informovať.

Z iného súdka. V zime sa pravdepodobne môžeme tešiť na lacnejší benzín! Tu sú 3 dôvody:

Bude lacnejší benzín? 3 dôvody, prečo ceny ropy padli o 7%

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance