Wall Street predpovedá budúcnosť kryptomien.
Wall Street predpovedá budúcnosť kryptomien. Zdroj: shutterstock.com/nyker

Ako sme vás už informovali, ThriveGlobal sa obrátil na investorov a analytikov Wall Street, aby sa podelili o svoje predpovede o kryptomenách. Ich odpovede vás môžu prekvapiť.  

V minulej časti ste sa mohli zoznámiť s predpoveďou Jillian Manus. Dnes vám predstavíme Elliota Pretchera.

Elliott Pretcher

Technologický nadšenec, v roku 2012 nastúpil do spoločnosti Elliott Wave International. Doteraz tu pracuje ako vedúci počítačovej analýzy a vývoja systému umelej inteligencie EWAVES. Elliott tiež píše otvorenú publikáciu EWAVES Flash, ktorá sa zaoberá teóriou obchodovania.

„Moje predpovede o osude Bitcoinu počas nasledujúcich 5 rokov “

„Môj článok zo septembra 2010 v Elliott Wave Theorist bol silne optimistický pre Bitcoin v čase, kedy sa obchodoval za 6 centov. Elliott Wave International bola jedinou finančnou spoločnosťou na svete, ktorá pokrývala Bitcoin na tejto začínajúcej scéne.”

Bitcoin za haliere sa ukázal byť najväčšou nákupnou príležitosťou všetkých čias.

Dnes je psychologická situácia obrátená. Cenová explózia a sprievodná maniakálna nálada mali za následok prekrvenie bubliny, tá dokonca predbehla aj tulipánovú mániu, ktorá prebehla pred 400 rokmi. Nárast Bitcoinu priniesol 1400+ klonov, z ktorých väčšina je high-tech, ale aj schémy pump-and-dump, ktoré investori dychtivo prijali.

Dogecoin je napríklad rýchlo dláždený klon Bitcoinu. Jeho inovácia? Zmena ikony na psa. Jeho maximálna trhová hranica však dosiahla najnovšiu sumu vo výške 2 miliardy dolárov.

Bitcoin bol v roku 2010 štíhly a nevyužitý. V súčasnosti jeho monolitický blockchain narazil na múr škálovateľnosti. Je tak nepoužiteľný, že prijatie podnikmi za posledné dva roky kleslo. Cisár je nahý, ale ľudia predávajú svoje domy a hromadia dlhy na nákup mincí za rekordne vysoké ceny

Ďalej povedal:

„Krach kryptomien už začal. Kolaps Bitcoinu z 20 000 dolárov by mal byť ešte divokejší. Ceny Bitcoinu nakoniec padnú späť na trojmiestne číslice alebo nižšie a väčšina ostatných mincí klesne na nulu.

Rovnako ako to bolo u elektroniky v roku 1929 a internetu v roku 1999, tento pokles nezničí jasnú budúcnosť kryptomien. Dnes už totiž vieme, že sú možné decentralizované necenzúrovateľné dobrovoľné menové systémy. Niet návratu.”

Ako je vidieť z posledných viet, Elliot, aj keď je skeptický k Bitcoinu, vidí budúcnosť kryptomien v pozitívnom svetle.

Sledujte novinky z kryptosveta a navštívte náš Facebook. Neváhajte sa tiež prihlásiť na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole.

Zdroj:
journal.thriveglobal.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance