Rusi chcú zaviesť kryptoburzu pre minerov.
Rusi chcú zaviesť kryptoburzu pre minerov. Zdroj: shutterstock.com/Trismegistsan

Ruské ministerstvo telekomunikácií predložilo myšlienku zriadiť kryptoburzu pre ruských minerov a pripravilo komplexnú koncepciu regulácie tejto oblasti.

Mineri majú obchodovať na štátom kontrolovanej burze

Hlavný zámer, prečo chce Ruské ministerstvo telekomunikácií pristúpiť k tomuto kroku je jednoduchý. Oblasť ťažby kryptomien by sa týmto krokom stala transparentnejšia a štátne orgány by mohli ľahko zdaňovať transakcie. Celá idea bola oznámená počas konferencie “Crypto Environment”, ktorú sponzoruje ruská rozvojová banka Vnesheconombank.

Hlavné ustanovenia, medzi ktoré patrí napríklad rozlišovanie medzi priemyselnou a malou súkromnou ťažbou, už boli zahrnuté do aktualizovanej verzie návrhu zákona o digitálnych finančných aktívach, ktorú vypracovalo ministerstvo financií. Zákon by sa mal následne v priebehu niekoľkých dní dostať na prerokovanie do Štátnej dumy.

Konflikt s Ministerstvom financií

S návrhom zákona nie je celkom stotožnené Ruské ministerstvo financií. To vyjadrilo názor, že jeho návrh oprávňuje ruských občanov nakupovať a predávať kryptomeny na akejkoľvek licencovanej platforme. Naznačuje tým, že žiadna ďalšia špecializovaná burza nie je pre obchodovanie s digitálnymi menami potrebná.

Záver

Vyzerá to tak, že ruskí vládni predstavitelia sa predbiehajú s návrhmi, kde všade možno zaviesť zdanenie kryptomien a s nimi súvisiacu ťažbu. Uvidíme, či sa politické špičky dokážu zjednotiť a priniesť prospešný zákon pre všetky zúčastnené strany. Zatiaľ si prečítajte našu sériu článkov o reguláciách Tu.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.