Vytvorte si podľa technológie Proof of Stake pasívny príjem!

5

Pri dnešnom obrovskom počte HYIPs aplikácií v podobe nejakých investičných programov, balíčkov alebo cloud miningov je nemožné nájsť investíciu, ktorá bude bez rizika. Žiadna investícia nie je bez rizika. No je tu jedna z možností, pri ktorej by toto riziko straty vášho vkladu viete minimalizovať. Ako? Napríklad investovať do mincí podporujúcich staking (Proof of Stake alebo PoS).

Niektoré z kryptomien sú založené práve na staking technológii. Jednoducho povedané, odmeňovaní budete za ich držanie. V princípe je to trochu zložitejšie, avšak ide o inovatívnejšiu technológiu oproti Proof of work. Tu neprebieha žiadna ťažba a odmenu za overenie transakcie dostáva uzol zložený z užívateľov, napr. aj vás. Z praktického hľadiska  nejde len o obyčajné držanie kryptomeny v peňaženke. Je potrebné vykonať úkon „freeze“, čo je niečo ako zmrazenie určitého počtu mincí, ktoré si vy sami určíte (tým ich do uzla pre overovanie transakcií zapojíte). Preto sa toto stakovanie niektorých mincí nazýva aj Cold stake.

Aké najznámejšie mince podporujú PoS?

Pre to, aby tento algorytmus fungoval, je potrebná silná komunita držiteľov mince, a preto mala technológia PoS veľmi veľa neúspešných projektov. Medzi tie úspešné sa môže dnes radiť NEO, Cardano alebo PivX. Je rozbehnutých veľa ďalších mincí s touto technológiou, no či sa adoptujú, to je už druhá otázka. Medzi ďalšie môžeme spomenúť Komodo, Callisto, Reddcoin, NAVcoin, QTUM a iné.

Koľko zarobíme? Aké je zhodnotenie/odmena?

Každá z týchto mincí ponúka iné zhodnotenie ich držania. Je to závislé aj od počtu staking coinov. Percentuálne sa odmena pohybuje od 0,5 % mesačne. Niektoré projekty ponúkajú aj oveľa vyššie % zhodnotenia, až do 200 % ročne. Tam je však riziko toho, že coin alebo jeho cena sa také obdobie neudrží. Ukážme si to na príklade obľúbenej mince Callisto (CLO).

Ako je to s kalkuláciou?

Staking mince Callisto aktuálne ponúka malé zhodnotenie, no ide o projekt, ktorý by v budúcnosti ešte mohol niečo ukázať, čomu, bohužiaľ, veľa užívateľov už neverí. Ich whitepaper siaha len do 4Q tohto roka. Takže nevieme, čo bude ďalej. V každom prípade, pri držaní 1 000 CLO dostanete cca 0,8 % mesačne a 10 % ročne. Za mesiac teda dostanete aktuálne nejakých 8 CLO.

Jednoduchý návod na Cold Staking CLO

Na staking nám postačí štandardná Coinomi peňaženka, do ktorej si viete Callisto z niektorej z menej známych búrz poslať. Po prijatí na peňaženku vojdite do CLO peňaženky, kde po kliknutí na symbol „+“ otvoríte ponuku, medzi ktorou nájdete aj Cold Stake. Následne si určíte, koľko mincí „depozitnete“ na Cold Staking a potvrdíte „Deposit“ tlačidlom. Mince budú zmrazené na cca mesiac a po mesiaci môžete zvoliť „Restake“ (obnoviť staking) alebo „Withdraw“ (výber do peňaženky).

Príklad mince Callisto je len príkladom. Vy si môžete vybrať akúkoľvek mincu. Spôsob stakovania môže byť, samozrejme, odlišný a je potrebné si zistiť potrebné info. Cold staking CLO na Coinomi však patrí medzi menej rizikovejšie aj z dôvodu, že peňaženka Coinomi je Non Custodial, tzn. prístup k nej nemá tretia strana. Kľúč máte vy. Preto sme uviedli staking ako jednu z menej rizikových investícií.

Ak vás technológia PoS zaujala, nájdete viac info o nej v našom seriáli.

Čo čítať ďalej?

Nový zákon v Nemecku – Od nového roka si zrejme uložíte kryptomeny aj v banke

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
5 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Wtf

Som zvedavy na Cardano , staking by mal byt vonku uz coskoro, dokonca ak ste sa ucastnili testnetu, tak pre vas uz o par dni… Je to jeden z tzv. Shitcoinov ktore maju podla mojho nazoru docela dobry pomer risk/reward. aj na ethereum som zmenil nazor, to uz dokonca neradim ani do shitcoinov ale na samotnu kategoriu. Cize btc, eth a shitcoins.

Inak poculi ste uz o Enigma (ENG)? Tiez sa mozno oplati sledovat…

s54df546gef654

Cardano mám, ale podľa môjho názoru je ho veľmi veľa na to aby to bolo výhodné. Circulating Supply(25,927,070,538) ETH ide na POS budúci rok, na to sa aj teším veľmi. BTW ak ťa zaujíma staking, bolo by dobré pozri si PIVX a BLOCKNET, ale skôr asi BLOCKNET, je to jediná technologicky dokonalá DEX burza, ktorá už funguje. je to POS, Odmeny sú stabilné a má potenciál za pár rokov 100 násobne vyrásť cena. Ostatné DEX burzy sa len tvária ako DEX burzy. Ináč ak by mal niekto záujem denno denne ale anonymne sa rozprávať o krypto, mohli by sme si… Čítať ďalej

Wtf

Je dost mozne, ze Cardano rozbieha nejake projekty v Afrike. Na ETH sa aj ja tesim a som rad ze mam viac ako 32 jednotiek ale aj tak ich asi predam pri pumpe, neviem ci sa oplati ten staking, mozno v dalekej buducnosti… No zas ked si pozriem DEFIPULSE tam stale viac a viac ludi lockuje ETH – mozno to ma nejaky zmysel.

treba prehovorit adminov nech sem daju IRC chat alebo nejaky shoutbox 😀

24zdbgf3654fhg

Tu neprebieha žiadna ťažba a odmenu za overenie transakcie dostáva uzol zložený z užívateľov, napr. aj vás. NESÚHLASÍM: Rovnako ako v POW, tak aj v POS prebieha ťaženie, ktoré je presne dané systémom odmien, teda infláciou novovznikajúceho coinu, ibaže POW konsensus sieti je to MINING, v POS konsenzus sieti sa to nazýva STAKING, pretože z názvu POW-Dôkaz-o-práci je podobný ako POS-Dôkaz-o-podiele. Avšak v POS je pravdepodobnosť dostania odmeny za nový block daná prioritou vypočítanou pomocou vzorca = (množstvo) vynásobené (časom ktorým sa coinom nehýbalo). NESÚHLASÍM: „Cold stake“ sa nazýva typ stakingu teda dostávania odmien za podpisovanie blokov v sieti, kde… Čítať ďalej

Libor

Ťažba ako postupné vydávanie /razenie/ nových mincí do obehu podľa emisného plánu tu fakt neprebieha….. Ťaženie mincí a verifikácia transakcií sú dva odlišné procesy v rámci algoritmu konsenzu. Konsenzus je o určení a zhode kto priradí do blockchainu nový blok s novými overenými transakciami. Ťaženie je proces postupného vydávania kryptomincí podľa stanoveného plánu do obehu až do celkového total supply ak je určené /Bitcoin, Litecoin a pod./, alebo bude vydávanie /ťaženie/ mincí časovo neobmedzené /Doge coin/. To, že vydávanie / to jest emisia, tlačenie, ťaženie / mincí je spojené s pridávaním nových blokov s novými záznamami do blockchainu je iba… Čítať ďalej