Prehliadač Brave je na dobrej ceste – Zaznamenal ďalší veľký míľnik!

3

Prehliadač Brave je medzi krypto-komunitou už pomerne známy. Jeho popularita však siaha aj za hranice krypto-oblasti. Najnovšie tento prehliadač využívajúci kryptomenu BAT zaznamenal vo svojom pokroku ďalší veľký míľnik, keď si ho už do Android smartfónov stiahlo už viac než 40 miliónov užívateľov.

Brave na víťaznej ceste

Prehliadač Brave, ktorý je zameraný na ochranu súkromia, práve dosiahol významný míľnik, keď dosiahol 40 miliónov používateľov na platforme Android. Pre porovnanie, mobilná aplikácia Coinbase má „len“ 20 miliónov stiahnutí.

Brave je prehliadač, ktorý blokuje reklamy. V posledných mesiacoch sa tiež zlepšil token súvisiaci s týmto projektom, tzv. Basic Attention Token (BAT), ktorý sa dá využiť na „donate-ovanie“ publikácií, používateľov a tvorcov obsahu.

V júli prehliadač priniesol reklamnú platformu tokenu BAT na mobilné zariadenia. Program Brave Ads, ktorý bol prvýkrát ponúkaný používateľom stolných počítačov, odmeňuje používateľov tokenom BAT za voľbu možnosti zobrazovať reklamy. Táto možnosť pomáha chrániť súkromie používateľov – bod, ktorým sa Brave prísne riadi.

Práve súkromie je bod, ktorý by mohol prispieť k rastu platformy, pretože používatelia pozitívne hovoria o politike spoločnosti Brave v oblasti ochrany súkromia. Početné technologické časopisy tiež ponúkli pozitívne recenzie o tomto prehliadači.

Popularita rastie exponenciálne

Brave prehliadač je neustále spomínaný v krypto-priestore, pretože tento prehliadač už dosiahol niekoľko významných míľnikov, ktoré naznačujú jeho ďalší rast. Prehliadač vystúpil z beta fázy minulý rok v novembri a spustil Brave 1.0, čo je znak silného rozvoja a akceptácie projektu.

Začiatkom tohto roka bolo hlásené, že Brave dosiahol 20 miliónov stiahnutí na platforme Android a súčasný rast na 40 miliónov naznačuje, že prehliadač rastie exponenciálnym tempom. Približne za osem mesiacov prehliadač zdvojnásobil počet používateľov na platforme Android. Je to tiež najviac sťahovaný prehliadač pre Android v Japonsku.

Brave prehliadač už predbehol prehliadače ako Opera či Firefox, pokiaľ ide o počet používateľov. Brave browser je zabudovaný s kryptomenovou peňaženkou a ponúka také výhody, ako je možnosť „donate-ovať“ obľúbených tvorcov obsahu.

A prečo je Brave taký populárny?

Nuž, je to jednoduché. Brave vám umožní zarábať ich kryptomenu BAT len za to, že využívate ich prehliadač na každodenné bežné surfovanie po internete. Takže áno, v podstate zadarmo. Okrem toho je obrovským pozitívom – ako už bolo vyššie spomenuté – fakt, že vaše súkromie je tu na prvom mieste.

V prípade, že máte aj vy záujem o využívanie tohto prehliadača, môžete si prečítať viac informácií v našom článku.

Chcete sa pridať a využívať tento moderný prehliadač? Registrovať sa môžete cez TENTO LINK.

Čo čítať ďalej?

Bitcoin za 100 000 USD už čoskoro, hovorí tvorca kryptomien ETH a ADA!

Zdroj:
Beincrypto.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
3 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
vlad

áno pekný článok a občas nejaký ten bat stránkam pošlem…. bohužiaľ pre lokalitu sk žiadne reklamy čo je škoda

Libor

…lebo Brave nemá pre slovenský segment trhu žiadnych inzerentov. Preto žiadne Brave reklamy, a teda ani žiadne bat tokeny pre užívateľa z návštevy slovenských webov…

Libor

Počet stiahnutí appky zadarmo je pre celkový úspech projektu Brave s krypto Bat nepodstatný a nič neznamenajúci. Podstatná je veľkosť záujmu inzerentov platiť za reklamu, inzerenti sú zdroj biznisu celého projektu. A inzerenti potrebujú cieliť reklamu čo najefektívnejšie na svoju cieľovú skupinu. A Google či FB to dokáže zacieliť pre inzerentov presnejšie ako Brave. Predpokladám, že pre inzerentov z tohto dôvodu nebude Brave veľmi zaujímavý a ostanú pri Googli a FB. No, a pre užívateľov bude Brave dobrý iba ako druhý prehliadač na surfovanie bez trackingu ak už reklamy začnú byť na niektorej stránke neúnosné. A posktytovatelia obsahu ? Tí… Čítať ďalej