btc

Dáta ukazujú, že výnosy minerov BTC poskočili potom, čo sieť zaznamenala najväčší pokles náročnosti ťažby. Podľa údajov z Blockchain.com sa denné výnosy zvýšili o viac ako 50%.

Približne polovica hashovacej sily je offline. Ťažiari sa totižto presídľujú z Číny, a stále nie je známe, ako rýchlo sa budú môcť vrátiť online. Súčasne tí mineri, ktorých neovláda čínsky režim, zaznamenali, že zmizla polovica ich konkurentov, a vďaka tomu sa zvýšila ziskovosť.

Denné výnosy z ťažby Bitcoinu sa v piatok pohybovali okolo 20,7 milióna dolárov. O deň neskôr dosiahli 29,3 milióna dolárov a do utorka tohto týždňa 31,9 milióna dolárov.

BTC minerské výnosy. Zdroj: Blockchain.com
BTC minerské výnosy. Zdroj: Blockchain.com
Anotovaná distribúcia z ťažby BTC. Zdroj: Glassnode
Anotovaná distribúcia z ťažby BTC. Zdroj: Glassnode

U aktívnych minerov sa ziskovosť vrátila približne na úroveň, ktorá bola pri obchodovaní na úrovni 55 000 – 60 000 dolárov.

Viac o tom ako Čínu opúšťajú ťažobné spoločnosti sa dočítate tu – V Číne hromadne zatvárajú ťažobné firmy – Bitcoin reaguje 30 % poklesom

StormGain

Čas bloku BTC na rekordnej úrovni

Výsledok pocítili nielen mineri. Priemerný čas blokov dosiahol najvyššiu úroveň za posledný týždeň, dodal Glassnode.

Priemerný anotovaný interval bloku BTC. Zdroj: Glassnode
Priemerný anotovaný interval bloku BTC. Zdroj: Glassnode

Ako ťažiť Bitcoin a ktorý spôsob sa oplatí? Dočítate sa v tomto článku – Prečo platiť mining poolu? Nie je lepšie radšej ťažiť samostatne?

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.