Vybrali sme najlepšieho brokera na nákup akcií a ETF

  • Prinášame vám porovnanie top 5 brokerov na Slovensku.
  • V závere sa dozviete, ktorý broker je podľa nás v súčasnosti na Slovensku najlepší.
  • Investovanie nebolo nikdy jednoduchšie ako dnes.
Novinky Najlepší broker na Slovensku
Najlepší broker na Slovensku. Zdroj: shutterstock.com/Juassawa/Phongphan/Vadym Pastukh
BITmarkets BITmarkets

Ak zvažujete, že chcete začať investovať, môžete sa obrátiť napríklad na finančného poradcu alebo banku. Existuje aj možnosť investovať na vlastnú päsť cez brokera. Na Slovensku ich pôsobí hneď niekoľko. V tomto článku sa pozrieme na ich porovnanie a vyberieme pre vás toho najlepšieho brokera na Slovensku.

Predtým, ako si porovnáme brokerov, je potrebné pochopiť, kto to vlastne broker je a čo takáto forma investovania prináša. Dnes je investovanie už naozaj jednoduché a dostupné pre každého, no začínajúci investori môžu mať problém zorientovať sa, cez ktorého brokera nakupovať aktíva.

Broker je spoločnosť, ktorá má licenciu a oprávnenie obchodovať na kapitálových trhoch a ponúkať svoje služby klientom. U brokera si viete jednoducho vytvoriť účet, overiť svoju totožnosť a začať investovať. Často broker poskytuje aj mobilnú aplikáciu, vďaka ktorej viete investovať kdekoľvek na svete.

Ktorý je najlepší broker na Slovensku

Ktorý je najlepší broker na Slovensku. Zdroj: shutterstock.com/PopTika

V prvom rade by ste mali vedieť, do čoho chcete investovať. Niektorí brokeri sa totiž môžu zameriavať na určité špecifické aktívum alebo finančný produkt. My však pre vás vyberieme takého brokera, ktorý by mal spĺňať všetky požiadavky pre začínajúceho investora.

V druhom rade by ste mali pri výbere brokera vziať do úvahy niekoľko faktorov.

Čo zvážiť pri výbere brokera?
  • Výber investičných produktov. Uistite sa, že broker ponúka na investovanie množstvo produktov.
  • Výška poplatkov. Vaším cieľom je nájsť brokera s najnižšími poplatkami.
  • Užívateľské rozhranie. Platforma by mala byť jednoduchá a mali by ste sa v nej intuitívne orientovať.
  • Zabezpečenie účtu a peňazí. Broker by mal vaše peniaze držať na bezpečnom úložisku a rovnako by mal poskytovať pokročilé metódy zabezpečenia vášho účtu.
  • Zákaznícka podpora. Mala by byť ochotná kedykoľvek vám pomôcť – či už písomne, alebo telefonicky.
  • Portfólio služieb. Okrem samotného investovania by mal broker poskytovať aj ďalšie služby, ako napríklad akadémiu, analýzy trhu a mnoho ďalšieho.

Asi je vám už teraz jasné, že vybrať si brokera nie je vôbec jednoduchá úloha.

Tento článok by vám mal pri výbere pomôcť, no konečné rozhodnutie je vždy iba na vás. Poďme sa spolu pozrieť na porovnanie brokerov na Slovensku pre rok 2024.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.