Bitcoin sa dostane späť na 20 000 $ – bude to však dlhá a strastiplná cesta

4
bitcoin ath all time high weiss ratings

Verejnosť už dva roky očakáva, kedy sa Bitcoinu podarí dostať späť na hodnoty okolo 20 000 dolárov. Podľa analytika spoločnosti USB Kevina Denneana čaká Bitcoin dlhá, neľaká a strastiplná cesta. Nič však nie je nemožné.

Pre časopis Forbes tento týždeň Dennean uviedol, že všetky investičné bubliny v minulosti, po tom ako praskla ich bublina,  čakala dlhá cesta za dosiahnutím svojich nových maxím. Ako príklad uvádza index Dow Jones Industrials, ktorému táto cesta trvala až 22 rokov. Dennean rovnako pripomína, že nie každá investičná komodita dokázala dosiahnuť alebo prekonať svoje historické maximá. V tomto prípade analytik tiež verí, že tak ako aj v prípade iných investičných komodít, cesta za dosiahnutím predošlých hodnôt môže byť veľmi pomalá a bolestivá.

Práve s týmito tvrdeniami však zásadne nesúhlasí John McAfee, ktorý tvrdí, že nie je možné porovnávať decentralizovanú digitálnu menu s vývojom akciových trhov. Vo svojej podstate je totiž  Bitcoin prostriedkom jednoduchých platieb a nie len investíciou ako je to v prípade akcií.

Môže vás zaujímať: Bitcoin zase prekonáva Nasdaq 100 a S&P 500! – Oplatí sa tento rok investovať do kryptomien?

Pozitívne fundamenty BTC

Aktuálne však Bitcoin prechováva pozitívne fundamenty, práve tie môžu pomôcť jeho ďalšiemu rastu hodnoty.  Dvojtýždňový MACD (moving average convergence divergence) indikuje pozitívny trend, a to dokonca prvý krát od mája 2015. Ďalším faktorom je, že Bitcoin netestoval cenové dno už 123 dní, čo naznačuje dlhodobejší pozitívny trend vývoja cien na trhu.

Rastu hodnoty, samozrejme naďalej dôveruje všetkým známy John McAfee, ktorý naďalej tvrdí, že Bitcoin dosiahne hodnotu 1 milióna dolárov do roka 2020. Prečo to naďalej tvrdí, však už predpokladám, všetci viete. Dôveru v rast prejavil aj Wences Casares, riaditeľ spoločnosti PayPal, ktorý hovorí, že kľúčom k úspechu Bitcoinu je práve jeho vlastnosť decentralizovaného platidla. A práve neschopnosť niektorých zlyhávajúcich štátov a ekonomík dnešného sveta bude viesť k zvýšeniu počtu HODL-erov, čo ide ruka v ruke s potenciálom pre zvyšovanie jeho hodnoty.

Kedy sa dočkáme nového ATH? To nikto netuší, väčšina bežných investorov však určite drží palce Johnovi McAfeemu (životopis Johna McAffeeho nájdete tu)

Čo čítať ďalej?

Ako sa ťažilo v roku 2013? – Návratnosť 20 dní, ale aj nespoľahlivé raisery

Zdroj:
cnn.com

4
Leave a Reply

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
kryptopošukFerdoLiborhal Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
hal
Guest
hal

O rok bude btc na mesiaci.

Libor
Guest
Libor

Hlúposti o cenovom vývoji BTC ako obvykle. Klasika…šírenie fantasmagórií ako v roku 2017. BTC bude stáť 20 000 USD vtedy, ak USD bude nad 400 % infláciou. Vtedy áno, možno bude kurz BTC/USD 20 000 USD. A to bude fakt poriadne dlhá cesta. V inom prípade je ten kurz možný iba ak umelou manipuláciou ceny vypumpovaním na krátku dobu, a potom späť na dno do mŕtveho trhu. Jeden z možných dôvodov je presunutie BTC od veľrýb do kolektívnych investičných fondov, čo bude jednorázová akcia posunutia „čierneho petra“ niekomu inému. A po tejto akcii to už bude koniec aktívneho a dominantného… Read more »

Ferdo
Guest
Ferdo

Keď bude btc na 20 000 tak ostatné kryptomeny budú mať oveľa väčší podiel na trhu s kryptomenami. čím viac sa bude btc dariťtym viac kryptomien bude vznikať a svoju kryptomeny si založí facebook, vubecka, unia nepocujucich malajzie, slovenský zväz záhradkárov, programator ján s. a každý kto len trocha skúsi predať na kryptotrhu nič za peniaze. Takže význam bitcoinuna trhu bude marginalni a ľudia sa ho začnú zbavovať. Kryptomeny majú zmysel iba ak si ich nemôže vytvoriť ktokoľvek chce inak ich môže byť nekonečné.

kryptopošuk
Guest
kryptopošuk

čo je to za článok? že tu nemáte skoro nič autorské som už pochopil dávno, samé nemožné preklady zo zahraničných webov a navyše úplne nič nehovoriace články typu: ten povedal, iný predpovedal a pod. Preberte sa