Bitcoin sa dostane späť na 20 000 $ – bude to však dlhá a strastiplná cesta

Novinky Cena Bitcoinu stále rastie
Cena Bitcoinu stále rastie. Zdroj: Finixio
BITmarkets BITmarkets

Verejnosť už dva roky očakáva, kedy sa Bitcoinu podarí dostať späť na hodnoty okolo 20 000 dolárov. Podľa analytika spoločnosti USB Kevina Denneana čaká Bitcoin dlhá, neľaká a strastiplná cesta. Nič však nie je nemožné.

Pre časopis Forbes tento týždeň Dennean uviedol, že všetky investičné bubliny v minulosti, po tom ako praskla ich bublina,  čakala dlhá cesta za dosiahnutím svojich nových maxím. Ako príklad uvádza index Dow Jones Industrials, ktorému táto cesta trvala až 22 rokov. Dennean rovnako pripomína, že nie každá investičná komodita dokázala dosiahnuť alebo prekonať svoje historické maximá. V tomto prípade analytik tiež verí, že tak ako aj v prípade iných investičných komodít, cesta za dosiahnutím predošlých hodnôt môže byť veľmi pomalá a bolestivá.

Práve s týmito tvrdeniami však zásadne nesúhlasí John McAfee, ktorý tvrdí, že nie je možné porovnávať decentralizovanú digitálnu menu s vývojom akciových trhov. Vo svojej podstate je totiž  Bitcoin prostriedkom jednoduchých platieb a nie len investíciou ako je to v prípade akcií.

Môže vás zaujímať: Bitcoin zase prekonáva Nasdaq 100 a S&P 500! – Oplatí sa tento rok investovať do kryptomien?

Pozitívne fundamenty BTC

Aktuálne však Bitcoin prechováva pozitívne fundamenty, práve tie môžu pomôcť jeho ďalšiemu rastu hodnoty.  Dvojtýždňový MACD (moving average convergence divergence) indikuje pozitívny trend, a to dokonca prvý krát od mája 2015. Ďalším faktorom je, že Bitcoin netestoval cenové dno už 123 dní, čo naznačuje dlhodobejší pozitívny trend vývoja cien na trhu.

Rastu hodnoty, samozrejme naďalej dôveruje všetkým známy John McAfee, ktorý naďalej tvrdí, že Bitcoin dosiahne hodnotu 1 milióna dolárov do roka 2020. Prečo to naďalej tvrdí, však už predpokladám, všetci viete. Dôveru v rast prejavil aj Wences Casares, riaditeľ spoločnosti PayPal, ktorý hovorí, že kľúčom k úspechu Bitcoinu je práve jeho vlastnosť decentralizovaného platidla. A práve neschopnosť niektorých zlyhávajúcich štátov a ekonomík dnešného sveta bude viesť k zvýšeniu počtu HODL-erov, čo ide ruka v ruke s potenciálom pre zvyšovanie jeho hodnoty.

Kedy sa dočkáme nového ATH? To nikto netuší, väčšina bežných investorov však určite drží palce Johnovi McAfeemu (životopis Johna McAffeeho nájdete tu)

Čo čítať ďalej?

Ako sa ťažilo v roku 2013? – Návratnosť 20 dní, ale aj nespoľahlivé raisery

Zdroj:
cnn.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.