Vodiči zúria. Nová daň ich núti platiť za každý prejdený kilometer

  • Nemeckí vodiči budú od januára platiť novú daň.
  • Vláda sa snaží získať financie na opravy ciest.
Novinky Nemeckí vodiči budú platiť novú daň
Nemeckí vodiči budú platiť novú daň. Zdroj: shutterstock.com/hedgehog94
BITmarkets BITmarkets

Nemecko sa pripravuje zaviesť novú daň, ktorá sa bude vzťahovať na všetkých vodičov. Za každý prejdený kilometer budú musieť vodiči zaplatiť určitú sumu. Tento radikálny krok má pomôcť naplniť štátnu kasu a financovať opravu ciest. Avšak, plán vyvoláva značnú kritiku a obavy medzi odborníkmi a vodičmi, ako informuje Techbyte.

Nová daň ako odpoveď na finančné problémy

Nemecká vláda sa ocitla v ťažkej situácii. Musí riešiť nedostatok finančných prostriedkov na údržbu a opravy cestnej infraštruktúry. Práve preto sa vláda rozhodla zaviesť daň za každý prejdený kilometer, ktorú budú musieť platiť všetci vodiči, nezávisle od typu vozidla, či už ide o elektromobily, benzínové alebo naftové autá​.

Podľa vládnych predstaviteľov by mala nová daň zabezpečiť dostatok financií na riešenie aktuálnych problémov s cestnými komunikáciami, ktoré sú v mnohých oblastiach krajiny vo veľmi zlom stave.

Daň poputuje na opravu ciest

Odhaduje sa, že až 62 % výnosov z tejto dane bude priamo použitých na opravy ciest, pričom zvyšných 38 % bude smerovať na iné vládne projekty​.

 

Kritika odborníkov

Napriek deklarovaným úmyslom vlády vyvolala nová daň vlnu nesúhlasu. Automobilový klub AvD a iné organizácie upozorňujú, že vodiči už teraz čelia vysokým nákladom a poplatkom spojeným s prevádzkou vozidiel. Táto daň podľa nich len zvýši finančný tlak na motoristov.

Späť
Strana 1/2Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: TechbyteTAGY:
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.