Vláda nás môže sledovať cez mobil! Je čas kúpiť si anonymnú SIM kartu

0

Premiér Igor Matovič predstavil nové opatrenia proti šíreniu koronavirusu. Medzi ne by malo patriť aj sledovanie pohybu občanov cez mobil. Ak teda plánujete porušiť karanténu, pripravte si 1700 eur na pokutu.

Je však nutné poznamenať, že zákon ešte nevošiel do platnosti. Momentálne prechádza zrýchleným schvaľovacím procesom. Desí nás však, ako rýchlo sa vzdávame našej slobody a nášho súkromia. Slovensko sa podľa všetkého rozhodlo vydať cestou Číny, ktorej sa podarilo zastaviť šírenie koronavirusu (teda aspoň to tvrdia) pomocou extenzívneho sledovania obyvateľov.

Znie to tak trochu ako začiatok prechodu do distopickej budúcnosti z knihy 1984 od Georga Orwella. Nečítali ste ju? Teraz máte čas, tak do toho! Aj film je dobrý, i keď bez knihy dosť ťažko pochopiteľný.

TOP 5 spôsobov ako získať kryptomeny zadarmo – Zarob si denne od 1-100 EUR!

Problém s obmedzovaním slobody

Ja toto adekvátna odpoveď vlády na hrozbu v podobe smrtiaceho vírusu? Určite áno! Mali by sme podniknúť všetky opatrenia, aby táto choroba v našej krajine ostala pod kontrolou. Je to doslova otázka života a smrti. Ak sa preťaží naše biedne zdravotníctvo a ochorejú nám doktori, umierať budú aj ľudia, ktorí koronu nechytili, ale potrebujú zdravotnú starostlivosť z iných dôvodov.

Problém je v tom, že takéto opatrenia často po skončení krízovej situácie úplne nevymiznú. Vláda je centrum moci a ako taká svoju moc rada posiluje. A i keď už skorumpovaní socialisti vypadli z koalície, našej novej vláde by sme tiež nemali veriť.

Je veľmi dôležité, aby sme sledovali všetky obmedzenia, ktoré vláda v tejto krízovej situácii vytvorila a dohliadli na to, že budú po jej skončení v plnej miere zrušené. Demokracia sa na policajný štát nezmení zo dňa na deň, trvá to desaťročia. Pomaličky, kúsok po kúsku, občania strácajú svoje práva a slobody.

Uistime sa že na Slovensku sa to nestane!

Chcete vedieť o tom, ako Čína zastavila Koronu? Pozrite si toto (desivé) video:

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre