Vitalik Buterin chce znížiť náklady v sieti ETH
Vitalik Buterin chce znížiť náklady v sieti ETH. Zdroj: Shutterstock, Tomasz Makowski

Vitalik Buterin musí ako hlavný predstaviteľ siete ETH jednoznačne vyriešiť problém s vysokými poplatkami, a to čo najskôr. Tentokrát prišiel s nápadom, aby sa zaviedol limit na počet tzv. „calldata“, čím by sa mohli znížiť transakčné náklady v sieti.

Vitalik Buterin pracuje na znížení poplatkov

Buterin prišiel s týmto zaujímavým návrhom na fóre Ethereum Magicians. Pribúdajú totiž obavy týkajúce sa vysokých transakčných poplatkov pre rollup a taktiež aj zo značného množstva času na implementáciu data shardingu.

„Preto je žiadúce krátkodobé riešenie na ďalšie zníženie nákladov na rollupy a motiváciu prechodu celého ekosystému na Ethereum, ktoré sa orientuje na rollupy.“

Mohlo by ťa zaujímať: Slová guvernéra Bank of England: Bitcoin je príliš volatilný a nestabilný na status oficiálneho platidla!

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Buterin konkretizoval svoj návrh. Podľa neho sa alternatíva, v ktorej sa parametre nákladov na plyn môžu znížiť bez dodatočného limitu na veľkosť bloku, môže odzrkadliť v bezpečnosti.

„Tým by sa maximálna veľkosť bloku zvýšila na 10 miliónov bajtov a sieťová vrstva Ethereum P2P by sa dostala do bezprecedentnej záťaže a hrozilo by rozbitie siete.“

Prečítaj si tiež: Stará vs. nová škola? CEO burzy Binance porovnáva svoju investičnú stratégiu s legendárnym Buffettom!

Buterin sa domnieva, že na zníženie nákladov by mala postačiť veľkosť bloku 1,5MB, ktorá by mala zabezpečiť aj riziko v prípade bezpečnostných hrozieb.

„V súčasnosti sa v sieti ETH nachádza viac ako 100 000 zariadení. Stojí za to prehodnotiť historickú opozíciu voči viac rozmerným limitom zdrojov a zvážiť ich ako pragmatický spôsob, ako súčasne dosiahnuť mierne zvýšenie škálovateľnosti pri zachovaní bezpečnosti.“

V prípade schválenia tohto návrhu bude nasledovať aktualizácia siete, ktorá prinesie nové pravidlá aj pre ľudí, ktorí ťažia ETH. Toto pravidlo zabráni pridávať nové transakcie do bloku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre