Oplatí sa kúpiť Ethereum? 5 dôvodov, prečo bude ešte rásť

Novinky Oplatí sa kúpiť si Ethereum?
Oplatí sa kúpiť si Ethereum? Zdroj: shutterstock.com/alfernec
Anycoin pc bannerKvakomat mobil

Ethereum je už viac ako tri roky najsilnejším altcoinom. Úplne zmenilo tvár krypto sveta a čiastočne má na svedomí hype z roku 2017. Ethereum umožnilo vznik decentralizovaných aplikácií ako napríklad stablecoin DAI a má ambíciu stať sa svetovým počítačom – decentralizovaným cloudom, ktorý bude väčší než Amazon, Azure a Google Disk dokopy.

Obsah

  • Neobvykle vysoké volume
  • Nízka cena oproti ATH
  • Ethereum 2.0 prichádza na scénu
  • Úspechy DeFi ekosystému
  • Ethereum Trust Alliance
  • Ako kúpiť Ethereum?

Ako je na tom ETH v roku 2020? Nuž, veľmi dobre. Vlastne viac než dobre. Od silvestra sa jeho cena dostala zo 120 $ až na 285 $, a aj keď to teraz vyzerá tak, že prichádza väčšia korekcia, z dlhodobého hľadiska Ethereum patrí medi kryptomeny s najväčším rastovým potenciálom. Tu sú tri dôvody, prečo ten pravý Ethereum bull run ešte len príde!

1D ETH/USD - Coinbase Pro Ilustračný graf

1D ETH/USD – Coinbase Pro Ilustračný graf

Môže vás zaujímať: TOP5 fundamentov, ktoré spôsobia Ethereum MOON

1) Neobvykle vysoké volume

Objemy na trhu s Ethereom od začiatku roka poriadne podrástli. Presné cifry síce nemáme, pretože každý zdroj ukazuje iné číslo a väčšina búrz aj tak volume iba fejkuje, ale na burzách, ako Bitfinex, Coinbase Pro alebo Binance je jednoznačne hore. A zatiaľ čo nesúhlasíme s tvrdením, že je 4× vyššie ako na konci minulého roka (ako sa píše v tweete nižšie), je evidentné, že niekto nakupuje poriadne množstvá Etherea.

1D ETH/USD - Coinbase Pro

1D ETH/USD – Coinbase Pro

Druhý najväčší coin sa prebúdza, o tom niet pochýb. Navyše, ak sa pozrieme trochu do minulosti, v máji 2019, dva mesiace pred dosiahnutím vrcholu zaznamenalo Ethereum podobné zvýšenie volume. Nasledovala mesačná korekcia a… Viete, kam tým mierime. Však?

Mimochodom, burza Coinbase Pro nedávno spustila obchodovanie na páku. Tu nájdete návod, ako si túto funkciu aktivovať a ako ju používať.

2) Nízka cena oproti ATH

Ethereum v januári 2019 dosiahlo hodnotu neskutočných 1 400 $. Odvtedy sa už síce za také peniaze neobchodovalo, no coin samotný odvtedy spravil značný pokrok (ako uvidíte nižšie). ETH sa momentálne obchoduje za 255 $, čo je oproti historickému maximu absolútne nič.

Nákup za akúkoľvek cenu bude teda z dlhodobého hľadiska výhodný. Čoskoro by totiž mohol prísť podstatne väčší hype ako ten z roku 2017. Tentoraz však bude poháňaný reálnymi DeFi projektami a vyriešením problémov so škálovateľnosťou a energetickou náročnosťou tejto siete. Ethereum tak konečne začne byť použiteľné v reálnom živote a to by jeho hodnotu malo vystreliť vysoko nad ATH. I keď je možné, že z veľkej časti pôjde iba o bubliny.

Dosiahne Ethereum v roku 2020 svoje ATH? Treba byť skeptický. Je však celkom reálne, že sa dostane aspoň na 600 $, čo bola cena, na ktorej vydržalo od decembra 2017 do mája 2018 – teda takmer pol roka.


Disclaimer/Tento článok nemožno považovať za investičné poradenstvo. Obchodovanie s kryptomenami je vysoko rizikové a ak neviete, čo robíte, ľahko sa dostanete do straty. Za prípadné straty vzniknuté obchodovaním Etherea a iných kryptomien nenesieme žiadnu zodpovednosť. Tento článok slúži výhradne na popularizáciu kryptomien.


3) Ethereum 2.0 prichádza na scénu

V predchádzajúcom bode sme spomenuli súčasné problémy so škálovateľnosťou a energetickou náročnosťou ETH siete. Tie budú už čoskoro z veľkej časti vyriešené veľkou aktualizáciou, ktorá úplne zmení spôsob, akým táto kryptomena funguje. Ethereum Foundation (spoločnosť, ktorá zastrešuje vývoj Etherea) na tejto aktualizácii pracovala v podstate od samého začiatku.

Ide o technologický pokrok, ktorý pravdepodobne v svete kryptomien nebude mať obdoby. Z hračky pre geekov, ktorou je Ethereum v súčasnosti, sa stane reálne využiteľný celosvetový decentralizovaný počítač. Čo to znamená? Sledujte nás na facebooku, čítajte naše články a postupne na to prídete.

Kontinuálne upgrady siete a najnovší vývoj Ethereum 2.0

Ethereum blockchain sa za posledné dva roky dočkal niekoľkých dôležitých vylepšení, ktoré umožnili lepšiu škálovateľnosť. To najväčšie príde možno už tento rok.

Ethereum 2.0 je upgrade siete, ktorý nám vývojári sľubujú už od čias ICO. Ethereum 2.0 testnet s plne funkčným stakingom (nový, efektívnejší spôsob ťažby) funguje krásne a bolo na ňom vytvorených viac než 22 000 validátorských uzlov. Umožňuje výrazne zvýšenie rýchlosti a efektivity celého blockchainu

Nový Ethereum 2.0 testnet má úspech! – pritiahol už 22 000 validátorov

O tom, že prípravy na spustenie ETH 2.0 finišujú, svedčí aj formálna validácia Depozit smart kontraktu, ktorá v budúcnosti umožní výmenu ETH 1.0 tokenov za nový 2.0 variant.

Ethereum 2.0 o kusisko bližšie – Depozit smart kontrakt je formálne verifikovaný!

4) Úspechy DeFi ekosystému

DeFi (Decentralizované Financie) v roku 2020 idú hore. Od januára sa ich kapitalizácia takmer zdvojnásobila a včera dokonca prekonala jednu miliardu dolárov. Veľa ľudí samozrejme špekuluje, že práve to je dôvodom rastu ceny Etherea za posledné dni.

DeFi ekosystém má na cenu Etherea veľký vplyv. Ide totiž o aplikácie, ktoré už majú reálne využitie. Či už ide o decentralizovaný stablecoin Dai od MakerDAO, Synthetix, Compound alebo ďalšie veľké projekty, v  ktorých sú uzamknuté stámilióny dolárov.

Kapitalizáciu Ethereum DeFi ekosystému nájdete na stránke defipulse.com.

Kapitalizáciu Ethereum DeFi ekosystému nájdete na stránke defipulse.com.

Chcete vedieť o DeFi viac? Vysvetlenie, o čo presne ide, nájdete v tomto článku.

5) Ethereum Trust Alliance

Úspech ETH je úzko previazaný s úspechom projektov, ktoré fungujú na tejto platforme (napr. spomínané DeFi, ale aj gaming…). Rôzne nekvalitné coiny počas ICO hypu v roku 2017 a hlavne po ňom Ethereum poriadne potopili. Aby sa už podobná situácia neopakovala, je potrebné vytvoriť kvalitný systém ratingov.

Novo vytvorená Ethereum Trust Alliance (ETA) si dala za cieľ vytvoriť kvalitné ratingy pre všetky projekty Ethereum ekosystému. V blízkej budúcnosti tak už nikto nebude musieť naslepo investovať. Kvalitu projektu si bude môcť vďaka ETA jednoducho overiť.

Viac o Ethereum Trust Alliance nájdete v tomto článku.

Ako kúpiť Ethereum?

ETH môžete nakúpiť rôznymi spôsobmi, no my odporúčame využiť služby Americkej spoločnosti Coinbase. Tá už od roku 2015 celosvetovo sprostredkováva nákup a predaj tejto kryptomeny za veľmi nízke poplatky.

Navyše, novo registrovaným používateľom za prvý nákup dáva bonus 10 $ a ďalšie desiatky dolárov (v rôznych kryptomenách) môžete získať za sledovanie videí v Coinbase vzdelávacej akadémii.

Mini kurz, ktorý vás prevedie založením účtu a používaním Coinbase a návody na získanie všetkých bonusov nájdete tu:

https://kryptomagazin.sk/coinbase/

A ak už máte účet na Coinbase, kliknite tu:

https://kryptomagazin.sk/coinbase/pokrocile-tipy-a-navody/

txbFreedum fighter mobil