Viete, koľko zarobila NVIDIA na predajoch spojených s kryptomenami? Viac, než si myslíte

BITmarkets BITmarkets

O tom, že kryptomeny vedia byť poriadny biznis všetci dobre vieme. Od tradingu, cez investovanie až po ťažbu sa na kryptomenách dá bezpochyby dobre zarobiť. A najmä zárobkom a ťažbe sa budeme venovať v dnešnom článku. Podľa nedávneho výskumu analytika pre RBC sa totiž spoločnosti NVIDIA na kryptomenách podarilo zarobiť oveľa viac, ako táto spoločnosť vyhlasuje.

Koľko skutočne NVIDIA zarobila?

Samozrejme, že presné čísla sa môžeme dozvedieť iba priamo od spoločnosti. No tie, ktoré NVIDIA zverejnila sa podstatne líšia od čísiel, s ktorými nedávno prišiel Mitch Steves. Tento analytik spoločnosti RBC si totiž myslí, že NVIDIA bola schopná zarobiť v kryptomenovom svete minulý rok až 1,95 miliardy dolárov.

„Máme dôvod si myslieť, že spoločnosti NVIDIA sa z kryptomenového a blockchainového sektora podarilo zarobiť až 1,95 miliardy dolárov. V porovnaní so 602 miliónmi, ktoré majú napísané vo svojich výpisoch, ide o obrovský rozdiel.”

Tak zneli slová Mitcha Stevesa. Ten sa na prístup spoločnosti NVIDIA pozeral celkom kriticky. Okrem výsledkov svojho výskumu (ktoré sa vôbec nezhodujú s oficiálnym stanoviskom spoločnosti), spochybnil aj prístup CFO NVIDIE Coletta Kressa a jeho pomerne nešťastné vyjadrenia. Colette Kress v treťom kvartáli minulého roka otvorene hovoril o tom, že NVIDIA končí s kryptomenovým biznisom, čo spôsobilo pokles akcií tejto spoločnosti.

„Nemyslíme si, že budúcnosť kryptomien pre nás vyzerá zaujímavo.”

Kritika Mitcha Stevesa pokračovala ešte ďalej

Mnoho analytikov na čele s Mitchom Stevesom si myslí, že pokles na cene nespôsobilo iba toto nešťastné vyjadrenie, ale aj celkový pokles kryptomenového trhu. Až 85 % kryptomien mohol odradiť nových ťažiarov a tým pádom pochopiteľne ovplyvniť NVIDIU.

Mitch Steves si však myslí, že NVIDIA je aj napriek svojim vyjadreniam spojená s kryptomenovým sektorom. A to dokonca oveľa viac, ako bola v minulosti. Podľa jeho odhadov dokonca NVIDIA stále kontroluje až 75 % ťažobnej sily. Viac ako tri štvrtiny GPU trhu by tak mali patriť spoločnosti, ktorá údajne „nie je vôbec spojená s kryptomenami.”

Rovnako sa tento analytik vyjadril, že zisky tejto spoločnosti za obdobie apríl 2017 až júl 2018 by sa mohli pohybovať až na hranici 2,75 miliardy dolárov. Hneď ako sa však prestalo dariť kryptomenám, NVIDIA akoby tiež stratila momentum. To ale môže byť spojené aj s poklesom záujmu o iné produkty tejto spoločnosti.

Záver

Mitch Steves určite nešetril kritikou voči tejto spoločnosti. Pre CNBC sa však rovno vyjadril, že v sektore, v ktorom sa pohybujú, patria určite medzi svetovú špičku. To ale nič nemení na tom, že celkové tržby, ktoré spoločnosť NVIDIA uviedla sa výrazne líšia od tých, s ktorými počítajú analytici z tohto sektora.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
ccn.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.