Bitcoin dnes krátko pred obedom klesol na svoje 10-dňové minimum. Obrovské množstvo likvidácií na trhoch s derivátmi jeho cenu zrazilo až na 16 320 $. Ešte včera sa pritom obchodoval na trojročnom maxime 19 490 $. Cena najväčšej kryptomeny tak v priebehu 24 hodín klesla o 16%, i keď aktuálne Bitcoin konsoliduje nad hladinou 17 000 $. Ceny berieme z burzy Bitstamp.

Prepad o 3000 $ na prvý pohľad vyzerá dosť desivo, no je dosť možné, že ide iba o začiatok. Celé týždne sme upozorňovali, že Bitcoin sa nachádza v extrémne prekúpenom pásme a skôr či neskôr bude nasledovať korekcia. Momentálne nie je jasné, či je toto naozaj koniec novembrového rallye, ale sentiment na trhu s kryptomenami sa v posledných hodinách citeľne ochladol.

Považujete 17 000 $ za dobrú hladinu na dokupovanie Bitcoinu, alebo čakáte na ďalší pokles?

View Results

Loading ... Loading ...

Môže vás zaujímať: Bitcoin 20x znásobí svoju hodnotu! Tvrdí insider zo sveta zlata

Veľryby zaplavujú burzy Bitcoinami – Je toto začiatok korekcie?

Rallye Bitcoinu z posledných týždňov bolo možné hlavne vďaka nízkej likvidite na burzách. Ako v minulosti sme informovali, že z Huobi a Binance v priebehu niekoľkých hodín odišli desaťtisíce BTC… Orderbooky tak boli prázdnejšie než obyčajne, vďaka čomu veľkí hráči ľahko vytlačili cenu cez všetky rezistencie.

Po 7-týždńovom neprerušenom bullrune sa Bitcoin dostal do absolútne prekúpenej zóny. Svedčili o tom rekordne vysoké hodnoty Fear & Greed indexu, RSI, MACD a ďalšie indikátory.

Indikátor Bitcoin Exchange Inflow Mean od spoločnosti CryptoQuant od 23.11. ukazuje, že tok Bitcoinov na burzy začal prudko rásť. Je úplne jasné, že cenu BTC dnes zhodili veľryby tým, že začali predávať na vrchole. Podobne, ako tomu bolo v decembri 2017. Traderom začali padať stoplossy a nastala likvidácia long pozícií – long squeeze.

Pri rušení long pozície sa Bitcoiny predávajú, čo spôsobilo kaskádový efekt. Ten z búrz vymietol väčšinu longov.

Zvažujete nákup kryptomien? Poradíme vám, ako mať svoj vlastný plán

Rekordné likvidácie na trhoch s derivátmi

To isté sa dnes dialo aj na trhoch s derivátmi. Platforma CME dnes zaznamenala najväčšie objemy v histórii. Podľa platformy Skew sa na nej v priebehu niekoľkých hodín zlikvidovali kontrakty v celkovej hodnote 1,8 miliardy dolárov.

Podobne to vyzeralo aj na ďalších platformách s BTC derivátmi. Tieto likvidácie svojím objemom pripomínajú veľký prepad z marca, keď Bitcoin klesol až na 3700 $. Fakt, že dnes prepad skončil na 16 320 $, jasne ukazuje, že záujem o Bitcoin je podstatne väčší a bullish sentiment sa na trhu drží aj napriek dnešnej korekcii.

Rekordná vlna likvidácií prišla iba pár hodín po tom, čo open interest trhu s futures derivátmi dosiahol svoje historické maximum.

Bitcoin zaznamenal prvú väčšiu korekciu po troch mesiacoch

Po takmer 100 dňoch sme sa teda konečne dočkali väčšej korekcie. I keď zatiaľ rozhodne nejde o nič horibilné a Bitcoin sa stále drží na veľmi vysokých úrovniach. Volatilita na trhu je teraz veľmi vysoká a na podobné výkyvy si musíme zvyknúť. Vždy je to lepšie, ako 3 mesiace nudy.

Ak sa snažíte niečo zarobiť obchodovaním na burze, využite BLACK Friday zľavy a pridajte sa do našej VIP skupiny. Pravidelne tam analyzujeme Bitcoin a dávame tipy na zaujímavé altcoiny. Aj dnes sme publikovali technickú analýzu BTC, XRP, LTC, ETH a XMR.

Pripravili sme pre vás skúšobné členstvo na dva týždne so zľavou 75%, prípadne si môžete zakúpiť prístup na celý rok alebo tri roky s podobnými zľavami.

Neváhajte, pretože tieto akcie končia už o tri dni!

>>>Pozrieť si ponuku<<<

O dnešnom prepade trhu s kryptomenami sa budeme baviť aj na streame o 20:00. Nezabudnite sa pripojiť a prihlásiť sa na odber kanálu BitLink, nech vám neujde naše video-spravodajstvo.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance