Vieme, kedy SEC rozhodne o schválení BTC ETF! Ako to ovplyvní trh?

2

Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) v pondelok odložila rozhodnutie o troch návrhoch o obchodovaní s bitcoinovými burzami (ETF). Podľa analýzy BTC môžeme sledovať podobné pohyby ceny BTC ako pri poslednom posudzovaní.

Tieto ETFs, na ktoré boli podané žiadosti ešte začiatkom tohto roka správcom aktív spoločnosti Bitwise Asset Management, Vanck/SolidX a Wilshire Phoenixu, boli odložené. Tieto spoločnosti medzi sebou súperia, kto bude vlastniť ako prvý takýto investičný nástroj na obchodovanie cez Bitcoin. Podania boli zverejnené vo federálnom registri vo februári a júni, čím sa na základe konečného rozhodnutia začala dvestoštyridsaťdňová doba, kedy musí byť rozhodnuté o tom, čo bude so žiadosťami.

Odloženie ETF

Konečné rozhodnutia týkajúce sa návrhov Bitwise a VanEck/SolidX sa očakávajú do 13.  až 18. októbra. Rozhodnutie týkajúce sa návrhu Wilshire Phoenix je naplánované na 29. septembra. Zatiaľ čo niekoľko spoločností v posledných rokoch navrhlo ETF pre Bitcoin, regulačná agentúra ešte musí vyriešiť akékoľvek možné problémy. Pričom v niektorých otázkach uvádza obavy týkajúce sa manipulácie s trhom, dohľadu nad trhom a možnej odchýlky od obchodovania s futures.

Bitwise sa snažil tieto obavy zmierniť a zverejnil viaceré správy, ktoré naznačujú, že skutočný trh s Bitcoinom je menej rozvinutý, regulovanejší. Okrem toho je oveľa lepšie sledovaný, ako sa očakávalo. Pri obchodovaní s Bitcoinom na CME za takmer 2 roky od fungovania zatiaľ nenastali žiadne komplikácie. Spoločnosť tvrdí, že trh s Bitcoinom je „mimoriadne efektívny“. Jediným problémom, ktorý je potrebné vyriešiť, sú vylúčené údaje o obchodovaní. Veľa búrz zaznamenáva a zverejňuje falošné údaje.

Návrh spoločnosti Bitwise na ETF, jeden z niekoľkých aktívnych posúdení zo strany SEC, dostal podporu od mnohých jednotlivcov v tomto odvetví vrátane Spencera Bogarta z Blockchain Capital.

Ako bude reagovať Bitcoin?

SEC ETF, Vieme, kedy SEC rozhodne o schválení BTC ETF! Ako to ovplyvní trh?
Posledné zamietnutie ETF

Poďme sa pozrieť, ako posledné zamietnutie, respektíve odloženie ETF na Bitcoin, malo vplyv na trh. Ako môžeme vidieť, od začiatku roka, kedy sa začalo prvýkrát spomínať, že sa rozhodnutie bude pravdepodobne odkladať, začal Bitcoin padať. Rozhodnutie o zamietnutí bolo definitívne potvrdené až v polovičke mesiaca, kedy sa ešte celý ďalší mesiac Bitcoin prepadával, až do 10. februára.

SEC ETF, Vieme, kedy SEC rozhodne o schválení BTC ETF! Ako to ovplyvní trh?
analýza BTC

Ak si aktuálne porovnáme tento graf s grafom zo začiatku roka, možno si všimnúť, že vyzerá veľmi podobne. Po odložení EFT, trh dnes reagoval pomerne negatívne. Ak by prišiel ďalší pohyb dole, ani by som sa tomu nedivil. Pokiaľ sa nedostaneme nad 12 000 USD, tak stále je bez problémov možný pohyb k 10 000 USD. Samozrejme, netreba správy okolo BTC brať ako dôležitý indikátor na predikovanie. Na vstup do obchodu a výstup používam omnoho sofistikovanejšie výpočty pravdepodobnosti a indikátory. Ale aj tak by som určite nepodceňoval správy hlavne o prípadnom spustení ETF. Zlato po spustení ETF ešte v minulom storočí spravilo niekoľko stopercentný zisk.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Zdroj:

coindesk.com

2
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
HromzoLibor Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Libor
Guest
Libor

Je to vcelku zrejmé ! Veľkí bitcoinoví manipulátori / veľryby a kryptoburzy v spoločnom karteli /, ktorí sú zároveň aj plánovači „Veľkej bitcoinovej lúpeže“ potrebujú dostať BTC na regulovaný trh cenných papierov, aby mohli z BTC exitovať a v podstate bezcenný Bitcoin za vysoký, umelý a ľahko zmanipulovateľný kurz presunúť mase kolektívnych inštitucionálnych investorov. Potom už prestanú BTC manipulovať a trh s BTC takpovediac „zdochne“. Na tento exit zo scamu potrebujú „posvätenie“ legálnosti od SEC, teda jeho schválenie pustiť BTC ako cenný papier na regulovaný kapitálový investičný trh. Preto každé odloženie schválenia SEC-u znamená pre exit scam time-out a zastavenie… Read more »

Hromzo
Guest
Hromzo

Osobne si myslím že už pokus o manipuláciu bol a velmi neúspešný 😀 … pokiaľ zavrhujes dokonalú náhradu za tento aktuálny finančný systém a stav tak choď radšej školiť ludi do OVB ako si môžu suchat nohami s výnosom 3% za 50 rokov a zivot na rozkoch a obmedzeniach. Peace .
PS : ekonomika celej EU sa dostáva na bod mrazu. Odporúčam využiť vypredaje.