bitcoin index

Mnohí po rýchlom raste Bitcoinu z ceny 9500 $ až na 12 300 $ predikovali prelomenie tejto rezistencie a následné dobytie tohtoročného maxima. Zdá sa však, že to nebude také jednoduché. Ako som naznačil vo svojom poslednom prehľade trhu, očakávam ďalší prepad.

Nevidím veľa dôvodov, aby sme teraz začali rásť. Z čisto technického hľadiska je Bitcoin po bublinovom raste z prvej polovice 2019 v korekcii. Táto korekcia nabrala formu relatívne vysokého klesajúceho kanálu, kde rozdiel medzi supportom a rezistenciou činí cca 3000 $. To zabezpečuje vysokú volatilitu Bitcoinu a teda aj možnosť lepšie si zarobiť na burze jeho obchodovaním.

1D BTC/USD - Bitstamp

Môže vás zaujímať: Vieme, kedy SEC rozhodne o schválení BTC ETF! Ako to ovplyvní trh?

Ako môžete vidieť na priloženom grafe, Bitcoin má tendenciu sa v tomto klesajúcom kanáli držať. Skáče od horného okraja k tomu dolnému a zase späť. Nie je to však 100% a obchodovať tento pohyb môže by náročné.

Všimnite si, že Bitcoin často nedôjde až na okraj kanálu, ale odrazí sa v jeho strede. Dôvody na tieto zmeny krátkodobého trendu samozrejme existujú a je možné, vidieť to aj dopredu. Na to však potrebujete ovládať technickú analýzu – alebo aspoň niekoho, kto ju ovláda a je ochotný sa s vami podeliť.

V každom prípade, dokým sa Bitcoin bude pohybovať v kanáli a vytvárať stále nižšie highs a lows, dáva mi zmysel sledovať túto stratégiu.

  1. Sledovať krátkodobý trend Bitcoinu
  2. Po vytvorení nového high / low počkať na pohyb aspoň o 5% v opačnom smere
  3. otvoriť pozíciu ( long / short – v závislosti na smere trendu)
  4. Zatvoriť pozíciu hneď po dosiahnutí opačnej hrany kanálu

V prípade, že Bitcoin spraví niečo neočakávané (ako napr. 17 júla) môžete dokupovať.

Sledujte nás na facebooku a nenechajte si ujsť naše kryptomenové spravodajstvo.

Každopádne, tato stratégia je veľmi nebezpečná, pokiaľ presne neviete, čo robíte. Ak máte medzery vo vašich vedomostiach ohľadom technickej analýzy a nedostatok skúseností, je možné, že podľahnete emóciám a spravíte unáhlené rozhodnutie. Ako som napísal na začiatku článku, Bitcoin je aktuálne veľmi volatilný a veľmi ľahko sa môže stať, že behom niekoľkých dní prídete aj o 10% kapitálu.

Ako maximálne využiť potenciál trhu ak sa zopakuje rok 2017?

Preto odporúčam dve veci – začnite sa vzdelávať v oblasti obchodovania. Máme všetky dôvody veriť, že koniec tohto roka bude pre kryptomeny fenomenálny a ten kto bude pripravený, môže v pohode zdvojnásobiť alebo aj strojnásobiť svoje portfólio. Je totiž dosť možné, že sa zopakuje situácia z roku 2017 a Bitcoin (spolu s ďalšími altcoinmi) vystrelí niekde do nebies. Veĺa vecí tomu nasvedčuje.

Mojou druhou radou je vyhľadať pomoc profesionálov. V Česku a na Slovensku existuje množstvo viac, či menej kvalitných “VIP trading” skupín, kde za malý poplatok dostanete cenné rady a usmernenia.

My odporúčame Trading11 – zďaleka najlacnejšia možnosť pre ľudí, ktorí si úplne nie sú istí. Denne tam nájdete množstvo analýz a pokiaľ chcete zanalyzovať nejaký konkrétny coin, stačí sa ozvať podpore.

Druhou zaujímavou možnosťou je Crypto Kingdom – výrazne drahšia služba, kde však už dostávate konkrétne signály a obchodovať môžete priamo z ich aplikácie.

Prípadne môžete využiť túto špeciálnu ponuku a na mesiac si obe služby kúpiť vrámci jedného balíka.

Nechce sa vám platiť? Tak sa aspoň naučte, ako obchodovať formáciu, v ktorej sa momentálne Bitcoin pohybuje.

Obchodný kanál – Čo to je a ako ho nájsť na grafe?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance