Vianoce – keby ste mohli mať 3 želania

0
Vianoce, Vianoce – keby ste mohli mať 3 želania

Veselé Vianoce, milí čitatelia, máte na stole sladkosti, v mise šalát a našli ste si na nás chvíľu času? Vianoce si zaslúžia oddychový článok a ten dnešný bude o snoch. Ako deti sme byli fascinovaní touto rozprávkovou otázkou: „keby si mohol mať 3 želania, čo by si si želal?” Hľadanie odpovedí môže byť veľmi zábavné. Kto by si nechcel niečo priať, v tomto čase, kedy sa plnia detské sny?

Prečo by sme sa i v našom divokom a niekedy trochu bláznivom svete nemohli občas len tak zasnívať? Spomeňme si trebárs na svoje detstvo. Na tie kúzelné momenty, kedy človek verí, že sa mu všetky priania môžu pokojne splniť…

Detské sny

Detské sny prichádzajú priamo z vnútra. Nepodliehajú skúmaniu, takže ich žiadna autocenzúra nezastaví. Môžu to samozrejme byť tak trochu prehnané a bláznivé nápady. Vtip je v tom, že sa splniť pokojne nemusia. Nezáleží na tom až tak, ako sme zvyknutí.

Nech sa v živote tvárite akokoľvek dôležito a dôstojne, pravdou je, že aj vy ste boli dieťaťom. Nie je nič zlé na tom, keď si časť dieťaťa v sebe uchováte a zostanete tak trochu deťmi i v dospelosti. Kto to tak má, iste nemá problém pochopiť význam detských snov. Sú čisté, úprimné a existujú len tak, bez veľkého premýšľania a skúmania.

Skúste to sami na Vianoce

Tie priania, ktoré sa vám snažím tak trochu kostrbato popísať, si môžete skúsiť sami. Vyžaduje to len trochu prípravy. Predovšetkým je treba na chvíľu vypustiť z hlavy všetky starosti dospelého sveta. Na chvíli zabudnúť na každodenné činnosti a stresy.

Uvoľnite sa a nechajte všetky svoje problémy byť tam, kde sú. Choďte od nich preč a vráťte sa v myšlienkach a spomienkach do detstva.  Vnímajte sami seba v dobe, kedy ste boli malí. Svoje pocity, svoje radostné skúmanie sveta…

3 Vianočné priania

Teraz, pokiaľ ste už pripravení, môžete sami alebo s niekým blízkym začať pozvoľna snívať. Len tak, pre zábavu, nie je to o tých snoch, za ktorými potom budete musieť niekam ísť. Nie je to o práci, ktorá na vás čaká niekde v pozadí. Nie je treba riešiť žiadne prekážky, ktoré vás od naplnenia snov delia. Skúste na chvíľu uveriť, že možné je úplne všetko a niečo si prajte.

Kútikom oka môžete zahliadnuť ten magický svet Vianoc, ktorý vidia malé deti, ktorých duša sa ešte nezľakla uzlov, ktorými je spútaný náš vážny svet.

Zlatá rybka

Iste znáte rozprávku o zlatej rybke, ktorú keď chytíte a potom zase pustíte, splní vám 3 priania. Dokážete sa teraz pohrať s myšlienkou, že ste takú rybku skutočne chytili? Hovorí  vám: „pusť ma a splním ti tri priania!” Máte len tri, ale možno ste na to ako dieťa vyzreli. Trebárs ste si priali kúzelnú paličku, ktorá splní každé prianie.

Rozprávka by vás v tejto chvíli nechala priať si množstvo vecí. Bolo by ich stále viac a viac, až by ste sa v nich začali topiť. Preto nám stačí to vedomie, že môžeme mať všetko. To, že si môžeme čokoľvek splniť, nám môže ku šťastiu úplne stačiť. Alebo trebárs len 3 priania. Už viete?

Záver

Dnes sú Vianoce a mnoho miliónov detí ale i dospelých po celom svete sa teší. Také množstvo pozitívnej energie má iste svoju moc. Možno ak si budete niečo priať, tak sa to splní. Možno stačí veriť, a ta rozbitá rolička opäť zacinká. Detské sny sú vlastne samy o sebe darom a človek je obdarovaný už tým, že môže jen tak snívať, nemyslíte? A mimochodom, máte už svoje 3 priania?

Mohlo by vás zaujímať, darček na poslednú chvíľu:

[Návod] Ako darovať kryptomeny na Vianoce? Vytvoriť papierovú peňaženku (paperwallet) je veľmi jednoduché!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Tento článok je preložený z originálu, ktorý pre český Kryptomagazín napísal Kytka.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of