TOP 3 cenové úrovne Bitcoinu
TOP 3 cenové úrovne Bitcoinu. Zdroj: Shutterstock.com/Samuel Micut

VPVR je skratka pre Volume Profile Visible Range a ide o technický indikátor používaný na objemové obchodovanie. Pomocou tohto indikátora si predstavíme tie najdôležitejšie cenové zóny, ktorým bude Bitcoin čeliť a ktoré je potrebné sledovať.

VPVR zobrazuje histogram na jednej strane grafu, ktorý odhaľuje cenové úrovne s najviac obchodovaným objemom vo vašom aktuálne viditeľnom rozsahu trhu.

Ako používať indikátor VPVR?

VPVR predovšetkým slúži na 2 veci:

  • Identifikácia medzier – ak sa v minulosti cena na daných úrovniach nezastavila a iba ich preletela, je možné, že túto medzeru cena preletí znovu.
  • Identifikácia cien s najvyšším obchodovaným objemom – sú to najsilnejšie zóny, kde sa v minulosti najviac obchodovalo a slúžia ako support alebo rezistencia. Na týchto úrovniach vzniká lokálny point of control.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Mohlo by ťa zaujímať – Koľko percent z portfólia by ste mali investovať do kryptomien?

Bitcoin – aké zóny sú najsilnejšie?

Na obrázku vidíme napravo indikátor VPVR. Tam, kde najviac vystupuje histogram, tam je najväčšia ochota obchodovať BTC. Najsilnejšie zóny preto predstavujú intervaly:

  • Support: 31 000 $ – 39 000 $
  • Rezistencia: 46 000 $ – 49 000 $
  • Rezistencia: 54 000 $ – 58 000 $
VPVR Bitcoin najdôležitejšie zóny
VPVR Bitcoin najdôležitejšie zóny. Zdroj: TradingView

Medzi týmito zónami sú medzery, kde je vyššia pravdepodobnosť, že cena dosiahne zvýšenú volatilitu. Naopak, na spomínaných zónach je pravdepodobnosť, že cena ich bude rešpektovať a nastane reverzia. Každý support a rezistencia však môžu byť prekonané.

Prečítaj si tiež – Obchodníci s Bitcoinom sa pripravujú na búrlivý marec – predikcia Glassnode