Rusko a kryptomeny
Rusko a kryptomeny, zdroj: www.shutterstock.com/Ms.Li

Rusko aj naďalej vysiela zmiešané signály o kryptomenách. Nové správy poskytujú podrobnosti o najbližšej možnej kryptomenovej regulácii v krajine.

Ruskí občania či firmy budú však mať podľa všetkého právo získať Bitcoin či iné kryptomeny, avšak nie prostredníctvom miestnej infraštruktúry.

Mohlo by ťa zaujímať: NBA a americký šport viac a viac priťahuje kryptoburzy! – FTX si pripísal ďalšie štyri tímy do spolupráce!

V centrálnej banke sa asi nevedia zhodnúť

Krátko potom, čo guvernérka Ruskej centrálnej banky Elvira Nabiullina oznámila zámer banky zabrániť miestnemu finančnému systému používať kryptomeny, ďalší vysoký predstaviteľ centrálnej banky objasnil, že investície do kryptomien zostanú v Rusku legálne.

Avšak, je tu jedna veľmi dôležitá podmienka. Rusi budú môcť investovať do kryptomien výhradne prostredníctvom zahraničných spoločností. Tieto komentáre poskytol námestník guvernéra Vladimir Chistyukhin.

„Ruskí občania a spoločnosti majú právo si kúpiť a následne držať kryptomeny, ale nie prostredníctvom domácej infraštruktúry či iných sprostredkovateľov,“ poznamenal Chistyukhin.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Rusko je jedným z centier kryptomien

Povolenie na umožnenie investovať do kryptomien iba prostredníctvom zahraničných kryptobúrz nie je až také prekvapujúce, nakoľko najväčšia krajina sveta momentálne nemá ani jednu legálnu a oficiálne zaregistrovanú kryptoburzu, ktorá by mala ruský pôvod.

Tieto komentáre prichádzajú krátko po tom, čo Anatolij Aksakov, predseda výboru ruskej Štátnej dumy pre finančné trhy, minulý týždeň oznámil, že Rusko si vyberie medzi celkovým zákazom kryptomien alebo, naopak, ich „legalizáciou“ už v roku 2022. Aksakov k tomu neskôr dodal, že Rusi investovali viac ako 67 miliárd dolárov do tohto odvetvia.

Služby globálnych kryptobúrz, akou je napríklad tá najväčšia, Binance, sú v Ruskej federácii veľmi populárne, pretože Rusko je podľa viacerých údajov druhou najväčšou krajinou z hľadiska celkovej aktivity na Binance.

Čítaj ďalej: CEO Blockfi uzatvára úspešný rok 2021 – ďalší rok bude ešte zaujímavejší, avšak pozor na FOMO!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre