BTC

BTC sa počas minulého mesiaca opäť odtrhol z reťaze a láme rekordy. Na ATH sa však zatiaľ nedostal. Silná rezistencia na 12 000 USD zatiaľ odoláva. Podľa kapitalizácie kryptomien môžeme usúdiť, že na trhu nie je nový kapitál. A to je závažný problém. Pokiaľ investori a hlavne inštitúcie nezačnú nakupovať BTC, tak na ATH môžeme zabudnúť. 

Kedy začne BTC rásť?

Na cenový rast Bitcoinu je v prvom rade potrebný prílev nového kapitálu. Pokiaľ obchodníci nebudú nakupovať, tak slabý dopyt môže spôsobiť konsolidáciu na trhu, či dokonca pokles. Keďže kapitalizácia všetkých kryptomien sa pohybuje na úrovni okolo 300 miliárd, je zjavné, že nový kapitál na trh od roku 2017 neprišiel. Ani počas minulo mesačného rastu neevidujeme na trhu vysoký záujem o nákup. Kapitál sa prelial z altcoinov do BTC. Bitcoin rástol a altcoiny spadli. Toto na trhu nechceme vidieť!

Prečítaj si aj: Bitcoin za 12 000 $ dokazuje, že býci majú trh pevne v rukách!

Bitcoin môže rásť, ale altcoiny nie!

Môže sa zopakovať podobná situácia ako v rokoch 2015 a 2016. Vtedy Bitcoin šialene rástol, pretože veľká časť kapitálu z altcoinov bola presunutá do BTC. Až následne, keď Bitcoin atakoval ATH sa za cenu veľkých výpredajov na altcoinovm trhu na trh prilial nový kapitál. Bitcoin si viac začali všímať média a aj investori sa chceli zviesť na cenovom raste. A vtedy sa spustil domino efekt. Bitcoin začali nakupovať hlavne skúsení odborníci na IT, ktorí vedeli ako tak narábať s peňaženkami a blockchainom. Cena sa vyšvihla na historicky najvyššie hodnoty. To prilákalo ďalších krypto nadšencov a cena stále viac a viac rástla. Až sme sa dostali na 20 000 dolárov.

Možno ťa bude zaujímať: Analýza BTC – Prišlo avizované zamietnutie, môžeme čoskoro očakávať pokračovanie v expanzii?

Zopakuje sa minulosť?

Podobný scenár sa určite môže znova zopakovať. Veľký rast BTC si však môže vyžiadať krutú daň v podobe extrémneho prepadu na altcoinovom trhu.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance