Bitcoin za 12 000 $ dokazuje, že býci majú trh pevne v rukách!

0

Tesne pred tým, než nastal dnešný flash crash a cena Bitcoinu sa behom minút zrútila o takmer 1600 $ táto kryptomena prekonala hladinu 12 000 $ a vytvorila nové medziročné maximum na cene 12 100 $. V minulosti sme niekoľkokrát avizovali, že Bitcoin tam môže mať problémy a pravdepodobne sa od 12k odrazí. 

Za túto cenu sa Bitcoin naposledy obchodoval v auguste 2019. Po roku tam v priamom prenose sledujeme comeback. V posledných mesiacoch nad Bitcoinom mnohí zlomili palicu no zdá sa, ze táto kryptomena po menšej prestávke pokračuje v UPtrende. Práve 12 000 $ pre BTC môže byť ďalšia väčšia zastávka – priestor pre akumuláciu, pred útokom na minuloročné maximum (14 000 $).

15m BTC/USD - Bitstamp
15m BTC/USD – Bitstamp

Flash crash! Bitcoin padol o 1400 $ – Miliarda USD likvidácií a prekazené rallye?

Pomaly ďalej zájdeš! Boj o 14 000 $ neustáva. Môžeme byť radi za dnešný dump

Bohužiaľ, po dosiahnutí tohtoročného maxima sme zaznamenali flash crash. Bitcoin sa z neho nedokázal spamätať a aktuálne sa pohybuje pod intervalom 11500-11800 $. Ide o historicky veľmi silnú rezistenciu. Po jej prekonaní dnes ráno zopár unáhlených analytikov avizovalo rýchlu pumpu na 14-15 tisíc dolárov.

Teraz sme však už múdrejší a vieme, že také rýchle to nebude. A to je dobre. Bitcoin sa pomaly dostáva do málo preskúmaného teritória. Jeho cena sa v minulosti nikdy dlho neudržala nad 10 000 $. Jedným z hlavných dôvodov bol fakt, že Bitcoin sa nad túto úroveň dostal vrámci parabolického rastu počas obdobia veľkej krypto mánie, alebo rýchlou pumpou. Mnohokrát sme sa mohli presvedčiť, že takéto pohyby vždy nasledujú pády, ktoré sú väčšinou ešte horšie.

Stále pochybujete že Bitcoin je na ceste k $100k? – Vyplýva to zo stock-to-flow modelu

V roku 2020 Však Bitcoin rastie postupne a pred dobytím novej technickej úrovne vždy vstupuje do fázy konsolidácie. Videli sme to už niekoľkokrát na hladinách 6k-7k, 9-10k a teraz na 12k. Dĺžka akumulačnej fázy sa pohybuje od niekoľkých týždňov až po niekoľko mesiacov v závislosti na sile rezistencie. Takýto postupný rast je to najlepšie, čo mohlo Bitcoin stretnúť a zabezpečí, že eventuálne dosiahneme úrovne, o ktorých sa nám ani nesnívalo.

Ešte stále si myslíte, že je bearish alebo skôr očakávate rast a skôr či neskôr prekonanie súčasného historického maxima?

View Results

Loading ... Loading ...

Kde vidíte nové dlhodobé historické maximum pre Bitcoin?

View Results

Loading ... Loading ...
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre