Vzácne kovy dokazujú, že z dolárov sa stávajú bezcenné papieriky – Analýza komodít

0

Šialená jazda akú predvádza zlato sa len tak nevidí. Rastú však aj ostatné komodity, ako ropa, striebro a platina. Čo stojí za veľkým rastom a kam sa až dostanú?

GOLD – Pokračuje v trende

04.08. 2020 GOLD

Niekoho možno veľký rast zlata prekvapil. Ja si však myslím, že ide o štandardný vývoj na trhu. Vždy počas krízy zlato rástlo. Je síce pravda, že okamžite po vypuknutí predchádzajúcich globálnych recesií zaznamenali aj komodity veľké prepady. Išlo však iba o krátkodobé predaje. Niečo podobné môžeme vidieť aj na grafe. Zlato stratilo za jeden mesiac približne 20 %. Následne sa vytvorilo „V“ dno a odvtedy rastie. ATH, čiže hodnotu okolo 2 000 USD pravdepodobne bez problémov prelomí. Podľa teórie Elliot wave a cyklov sa nachádza iba v 3. vlne a po korekcii čakám, že môže smerovať k 2 500 USD. Pokiaľ by bola recesia ešte horšia ako je teraz, tak bullish trend môže byť ešte dlhší  v porovnaní s rokom 2009, kedy bola predchádzajúca kríza. Zlato taktiež rástlo viac ako 3 roky.

SILVER  – Pozor na možný pokles! Ale…

04.08. 2020 SILVER

Striebro za zlatom výrazne zaostáva. A to nie v dlhodobom, ale aj krátkodobom cenovom raste. Niektorí odborníci dokonca tvrdia, že striebro má oveľa lepšie vlastnosti a využitie v reálnom svete ako zlato. Aj napriek tomuto faktu je jeho cena poznateľne nižšia.

Od začiatku roka sa pomerne dobre darí aj striebru. Po veľkom dumpe z marca je aktuálne vo viac ako 150 % zisku. Ak by sa podobná jazda znovu zopakovala, tak by bola škoda neskúsiť špekulatívne nakúpiť. Podľa teórie Elliot wave rovnako ako v prípade zlata po menšom poklese očakávam pokračovanie trendu a rast až na ATH. Beriem ako vysoko pravdepodobný scenár, ktorý počíta s rastom až na 60 USD za uncu. Od aktuálnej hodnoty by to predstavovalo viac ako 100 % nárast.

OIL – Najväščie prekvapenie roka

04.08. 2020 OIL

Ropa tento rok prekvapila z komodít najviac. Pád až na 8 USD zo 60 USD čakal asi málokto. Ide o jeden z najväčší prepadov v histórii. Dokonca vôbec najimpulzívnejší prepad vôbec. Ropa všeobecne je špekulatívne aktívum. Veľké firmy, korporácie a štáty v minulosti vždy najviac zápasili o túto komoditu. Veľké „boje“ neutíchali ani počas tohto roka. Spor medzi ruskou federáciou a arabskými štátmi nenechali špekulanti na trhu nepotrestaný. Výsledkom bol takmer 90 % prepad v priebehu niekoľkých týždňov.

Od dna sa ropa začína pomaly spamätávať a dostáva sa na priemerné hodnoty z minulých rokov. Na grafe sa však tvorí pattern rising wedge, ktorý môže ešte počas leta zamiešať s kartami na trhu. Keďže ide o bearish pattern, dá sa očakávať lokálny pokles.

PLATINUM – V korekcii

04.08. 2020 PLATINUM

Platina taktiež po veľkom prepade predvádza poriadnu jazdu a láme jednu rezistenciu za druhou. Na ATH má však ešte veľmi ďaleko. V skutočnosti počas augusta očakávam skôr lokálny pokles alebo konsolidáciu na úrovni 900 USD. Veľký bullish cyklus sa však bez problémov môže opäť zopakovať.

Autorom týchto analýz je Ľuboš z projektu Bitcoin Skupina. Spojili sme sa s trading11.com a vytvorili spoločné členstvo, ktoré v oblasti obchodovania na burze nemá na česko-slovenskej scéne konkurenciu. Viac informácií získaš na tomto odkaze.

Využite 20 % zľavu na kurz v predpredaji a skombinujte ju s týmto zľavovým kupónom.

VST25

Tento kupón má desať použití
ZĽAVA 25%
na všetky produkty v našej Vysokej Škole Tradingu
platí na ČLENSTVO aj KURZ

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie na nákup či predaj. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre