Kryptomenový projekt a CFTC
Kryptomenový projekt a CFTC. Zdroj: shutterstock.com/Avi Rozen/T. Schneider

Kryptomenový projekt Stellar dosiahol významný úspech. Prostredníctvom svojej neziskovej nadácie sa mu podarilo dostať do prestížnej spoločnosti klasických finančných inštitúcii, ktoré sú súčasťou výboru americkej Komisie pre obchodovanie s komoditnými futures (ďalej len CFTC). O tejto zásadnej udalosti informoval portál Crypto Potato.

Kryptomenový projekt Stellar

Vo výbore CFTC sa doteraz nenachádzal ani jeden projekt zastupujúci blockchainové odvetvie. To už neplatí. Najnovšie sa do tohto výboru dostala kryptomenová spoločnosť Stellar. Tá bude jednou zo štyroch organizácií poradného výboru pre globálne trhy s názvom GMAC (súčasť CFTC).

Ide o zásadný moment, ktorý môže ovplyvniť aj dlho očakávaný koncept regulačných zákonov. Stellar sa bude nachádzať v spoločnosti gigantických inštitúcii ako sú J.P. Morgan, Goldman Sachs, či BlackRock.

Blockchain Stellar

Podľa portálu CoinMarketCap ide o decentralizovanú sieť zameranú na transakcie peer-to-peer. Táto blockchainová sieť bola vytvorená nadáciou The Stellar Development Foundation v roku 2014. Cieľom projektu je prepojenie globálnych finančných systémov a zabezpečenie protokolu pre platobné systémy a finančné inštitúcie. Platforma sa vyznačuje rýchlymi transakčnými prevodmi s minimálnym poplatkom.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Aké budú úlohy Stellaru?

Angažovanie kryptomenového projektu vo výbore štandardných inštitúcii je významným momentom. Dôkazom je aj oficiálne vyhlásenie predstaviteľov nadácie The Stellar Development Foundation. Jej úlohou bude okrem všeobecnej prezentácie blockchainovej technológie aj presadenie stablecoinov a ukážka reálnych prípadov použitia v praxi.

Po aktívnom roku 2022 je angažovanosť našej nadácie vo vládnych agentúrach dôležitejšia ako kedykoľvek predtým. Naše zaradenie do výboru CFTC je ďalšou príležitosťou tohto odvetvia smerom ku globálnemu prijatiu. Tešíme sa na možnosť reprezentovať technológiu blockchain a celé kryptomenové odvetvie,“ uvádza sa v oficiálnom vyhlásení The Stellar Development Foundation

Globálne prijatie kryptomien utrpelo po udalostiach z minulého roka veľký šok, ktorý môže byť odstránený práve krokmi, ako je vstup Stellaru do výboru CFTC.

Čítaj ďalej: Najlepšia obchodná stratégia na bitcoin, o ktorej sa takmer nehovorí