Herný projekt Axie Infinity
Herný projekt Axie Infinity. Zdroj: Shutterstock, TongRoRo

Herný priemysel a hlavne projekty, ktoré sú založené na blockchaine, prežívajú veľmi pozitívne obdobie. Medzi najpopulárnejšie blockchainové projekty patrí aj Axie Infinity. V čom spočíva cieľ tejto hry a aké sú možnosti zárobkov?

Čo je Axie Infinity?

Pred nedávnom sa Sam Peurifoy, ktorý pôsobí ako finančný riaditeľ spoločnosti Floating Point Group, rozhodol podeliť o svoje skúsenosti z hrania herného počinu Axie Infinity.

Čo predstavuje tento projekt?

„Axie Infinity je v podstate vesmír, ktorý je inšpirovaný Pokémonmi, v ktorom môže ktokoľvek získavať tokeny prostredníctvom kvalifikovaného hrania a prispievania do ekosystému. Hráči majú možnosť bojovať, zbierať, vychovávať a budovať podzemné kráľovstvo pre svojich domácich miláčikov.“

Ukážka z hry Axie Infinity
Ukážka z hry Axie Infinity. Zdroj: Google

Aký je rozdiel v porovnaní so štandardnými hernými počinmi?

„Kľúčový rozdiel medzi Axie a tradičnou hrou spočíva v tom, že ekonomický dizajn blockchainu sa využíva na odmeňovanie našich hráčov za ich príspevky do ekosystému. Model ,play to earnʻ prilákal tisíce hráčov z rozvojových krajín v snahe získať príjem v čase pandémie Covid-19.“

Mohlo by ťa zaujímať: Je sieť Solana ekologickejšia ako Google? Najnovšia správa ukazuje, že áno.

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Možnosti generovania zisku

Hranie hier vám dokáže zarobiť naozaj veľmi slušné peniaze. V prípade Axie Infinity môžete zarábať rôznymi aktivitami. Ide napríklad o súťaženie v PVP súbojoch, výchovou Axie postavičky, ktorú môžete následne predať na trhu, zbieranie a obchodovanie so vzácnejšími Axies a v neposlednom rade môžete farmárčiť a získavať tak elixíry lásky, ktoré sú potrebné na chov Axies.

S veľmi zaujímavým zistením prišiel hráč so pseudonymom „Das Kapitalist“, ktorý sa podelil o svojej skúsenosti pre portál Insider. Ide o bývalého výskumného pracovníka spoločnosti Goldman Sachs, ktorý má magisterský titul a doktorát z chémie z Kolumbijskej univerzity v NY.

„Das Kapitalist“ uviedol, že hranie hry Axie Infinity mu zarobilo viac ako je jeho priemerný ročný príjem za prácu v spoločnosti Goldman Sachs. Portál Indeed.com uvádza, že priemerný ročný plat v tejto spoločnosti sa pohybuje na úrovni 82 904 dolárov ročne.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance