krypto shtcoin altcoin

V polovici roka 2018 bolo kryptomien pod hodnotou 1 USD ľudovo označených sh*tcoiny (altcoiny) viac ako 1 500 druhov. Dnes je to minimálne dvojnásobok a aj práve v tejto chvíli môže vznikať niekoľko takýchto kryptomien. Väčšina ľudí im nevenuje až takú pozornosť a sledujú hlavne prvú stovku rebríčka. Mnohí sa vysmievajú ľuďom so záujmom o takéto „nezaujímavé“ kryptomeny. No nie je to chyba? Predsa aj samotný Bitcoin mal kedysi hodnotu ako dnešné sh*tcoiny. Poďme si to trošku rozobrať a na jednom nedávnom príklade ukázať.

Prečo sme sa rozhodli pre tento článok? Aj kvôli nedávnej mega pumpe kryptomeny Bitcoin 2

Bitcoin 2 je fork Bitcoinu, ktorý podporuje súkromné ​​transakcie (protokol Zerocoin) a takmer okamžite overené platby Masternodes. Vďaka svojmu algoritmu Proof of Stake umožňuje každému aj so základným prenosným počítačom získať odmenu za „držanie“ a zároveň prispievať k prevádzke blockchainu. Kryptomena Bitcoin 2 sa teda rozmnožuje vo vašej peňaženke sama už len tým, že ju držíte (stakujete). Takýchto kryptomien je viac (Waves, Calisto, PIVX, atd.)

Kryptomena Bitcoin 2 mala ešte pred týždňom hodnotu 0,38 USD, ktorú si držala pomerne dlhú dobu svojej existencie. Žiadna výraznejšia pumpa nikdy neprišla a myslím, že to ani nik nepredpokladal. Totiž o tejto kryptomene je toho napísaného veľmi málo a medzi ostatnými sh*tcoinmi nie je nijako výrazná. Túto kryptomenu ste si dokonca nemuseli ani kupovať, dala sa získavať z faucetov (kohútikov) na burze Crex24.com. Pokiaľ však niekto ešte aj investoval a využil minulo týždňovú pumpu, dostal sa veľmi výrazne do plusu 🙂 Bitcoin 2 vystúpal na niekoľko minút až o vyše 14 000 %! Síce je 24h Volume tejto kryptomeny len okolo 21 BTC, pár ľudí si spravilo z niekoľko centovej nezaujímavej kryptomeny pár tisíc euro v priebehu pätnástich minút. Prečo potom väčšina ľudí sh*tcoiny odcudzuje? Veď na toto predsa každý investor do kryptomien čaká, nie?

shtcoin_altcoin_bitcoin2_pumpa_km

Nebolo to prvýkrát a rozhodne ani posledný…

Sh*tcoiny dostávajú pravidelné pumpy, no nie také veľké ako bola vyššie spomenutá. Vzhľadom na to, koľko ich je na svete, je dosť pravdepodobné, že ich ešte môžeme veľa očakávať. A nielen pri coinoch v prvej stovke. Preto je nerozumné z tohto hľadiska označovať sh*tcoiny za nepoužiteľné pri investícii alebo vidine budúceho zisku. Práve naopak.

Ako zvoliť ten, ktorého tento osud pumpy zastihne? Je ich predsa tak veľa

Bohužiaľ, v tomto nevieme poradiť. Naozaj sa to môže stať pri coine, ktorý má veľký potenciál aj vývojový tím a rovnako sa to môže stať aj pri coine, o ktorom je problém zistiť viac informácií. Vzhľadom na nízke ceny týchto coinov však investícia nie je vyššia ako do základných ako BTC, LTC, ETH. Veď si len vezmite aktuálnu cenu napr. Litecoinu. V dobe písania článku je to 104 €/ks. V tejto hodnote by ste dokázali obstarať aj 30 – 50 druhov sh*tcoinov.

Samozrejme šanca, že trafíte práve ten, ktorý vám pomôže zarobiť je malá. Nie však nereálna. Napriek vyššie napísanému, prosím, tento článok berte len ako úvahu. Toto všetko je len špekulácia/úvaha. Nikde v článku nepíšem, že takto odporúčame postupovať. Nie. Toto nie je to pre nikoho návod. Každý čitateľ by si z tohoto článku mal zobrať len to svoje. Jediné, čo môžem naozaj odporučiť pred samotnou kúpou nejakého altcoinu/tokenu, je dôkladne si o ňom zistiť všetky informácie, ktoré sa zistiť dajú. Následne si sledovať, či sa vývojári starajú o projekt, či ho vyvíjajú, či riešia partnerstvá, marketing atď…

Verím, že sa rozhodnete správne 🙂 Držím palce.

Tomáš DonMorello Kiebel

Pokračovať môžete aj na tento fajnový článoček:

[HOT] Bitcoin SV zase letí hore – Dôvodom 150% pumpy sú fake news z Číny

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance