Uni Uniswap Defi

Vedúca decentralizovaná burza Uniswap sa stala prvým protokolom DeFi, ktorý generuje poplatky za platformu v hodnote viac ako 1 miliardy dolárov.

Dňa 10. augusta Lucas Outumuro, vedúci výskumu krypto dát IntoTheBlock, zdieľal na Twitteri graf. Ten ukazuje, že kombinované výnosy z poplatkov siete v2 a v3 Uniswap presiahli 1 miliardu dolárov.

Vrátane poplatkov generovaných Uniswap v1 a jeho nasadením v3 na Optimism Outumuro poznamenáva, že od vytvorenia protokolu v novembri 2018 bolo poskytovateľom likvidity Uniswap rozdelených zhruba 1,02 miliardy dolárov.

Naproti tomu údaje IntoTheBlock ukazujú, že bitcoinová sieť od spustenia v roku 2009 vygenerovala poplatky vo výške 2,24 miliardy dolárov. Nárast aktivity v sieti Etherea bol spôsobený sektorom DeFi a zvýšil celkové príjmy z poplatkov na 4,74 miliardy dolárov za šesť rokov.

Mohlo by ťa zaujímať – Uniswap delistuje 100 tokenov – ktoré sú odstránené?

NFT predbieha Uniswap

Videohra poháňaná Ethereom Axie Infinity sa v posledných týždňoch ukázala ako vedúci DApp z výnosov z poplatkov. Axie za posledných 30 dní vyťažila na poplatkoch 308,5 milióna dolárov, čo zodpovedá dennému priemeru takmer 10,3 milióna dolárov.

Podľa údajov z Dune Analytics sa zdá, že populárny trh NFT OpenSea v poslednej dobe predbehol Uniswap aj výnosmi z poplatkov. Platforma generuje poplatky 4,2 milióna dolárov denne. Podľa CryptoFees predstavuje Uniswap denné poplatky za platformu 3,9 milióna dolárov.

Nedávny London hardfork ETH zaviedol na trh poplatkov mechanizmus spaľovania. Narastajúca popularita DApps na báze Etherea viedla k spáleniu ETH v hodnote 100 miliónov dolárov. Navyše vzniklo viac ako 1 000 deflačných blokov za posledný týždeň.

Podľa Ultrasound.Money sa OpenSea v súčasnosti radí k popredným ETH DApp podľa rýchlosti spaľovania po zničení 3 918 ETH (v hodnote 12,5 milióna dolárov). Na druhom mieste sa nachádza Uniswap v2 s 2 344 ETH (7,5 milióna dolárov), nasleduje Axie Infinity s 1 805 ETH (takmer 5,8 milióna dolárov) a Tether s 1 555 ETH (5 miliónov dolárov).

Prečítaj si taktiež poslednú analýzu – Analýza BTC, ETH, BNB, UNI – Dôležitý pohyb na trhu!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance