Uni Uniswap defi

Popredná svetová decentralizovaná burza Uniswap oznámila vyradenie niekoľkých tokenov z rozhrania svojej aplikácie. Spoločnosť Uniswap Labs to oznámila 23. júla a zdôraznila, že tokeny boli odstránené iba z rozhrania aplikácie a že protokol zostáva nemenný:

„Tieto zmeny sa týkajú rozhrania na adrese app.uniswap.org – protokol zostáva úplne autonómny a nemenný.“

Spoločnosť Uniswap Labs je vývojár softvéru, ktorý vybudoval front-end portál webových aplikácií. Front-end je oddelený od samotného protokolu UNI, čo je autonómny kód.

V blogovom príspevku spoločnosť naznačila, že zvýšený regulačný tlak mohol mať vplyv na jej rozhodnutie. Uviedla: „Monitorujeme vyvíjajúci sa regulačný rámec.“

Čo Uniswap delistuje?

Tokeny, ktoré boli vyradené z rozhrania platformy, zahŕňajú nástroje, u ktorých môže byť riziko, že ich regulačný orgán klasifikuje ako cenné papiere. Napríklad ide o tokenizované akcie, tokeny opcií, tokeny založené na poistení a syntetické aktíva z platforiem krypto derivátov, ako je Synthetix.

StormGain

Token so zlatou podporou Tether Gold (XAUT) patrí medzi cieľové aktíva. Zakladateľ Uniswapu Hayden Adams však pripísal odstránenie XAUT kódu. Na čiernu listinu si našli cestu aj tokeny s meme témou vrátane Grumpy Cat (GRUMPY).

Reakcia kryptokomunity spôsobila, že bola spochybnená údajná decentralizácia spoločnosti. Argumentuje sa tým, že spoločnosť sa rozhodla sama a nešlo o verejné hlasovanie.

Uniswap je v súčasnosti poprednou decentralizovanou burzou podľa objemu obchodov. Verzie v2 a v3 protokolu uskutočnili za posledných 24 hodín obchod v hodnote 1,45 miliárdy dolárov.

Medzitým regulačný tlak na kryptosektor rastie na celom svete, zatiaľ čo spoločnosti Binance a BlockFi nedávno vyvolali hnev úradov vo Veľkej Británii a USA.

Prečítajte si taktiež – Najpopulárnejšia decentralizovaná burza UniSwap spúšťa dôležité aktualizácie – môžeme očakávať rast tokenu UNI?

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.