[Správy] Bitcoin sa môže zotaviť bez mainstreamu, uvádza Fundstrat • Bitcoin a krypto nemajú limity, hovorí ex-stratég Facebooku….

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitcoin sa môže zotaviť bez mainstreamu, uvádza Fundstrat • Bitcoin a krypto nemajú limity, hovorí ex-stratég Facebooku • Bithumb expanduje do Spojených arabských emirátov • Liberland, nový Bitcoinu priateľský mikroštát, usiluje o uznanie EÚ

Bitcoin sa môže zotaviť bez mainstreamu, uvádza Fundstrat

Spoločnosť Fundstrat Global Advisors zverejnila svoj výhľad na trh s kryptomenami v roku 2019. Dokument naznačuje, že prichádza pozitívny prírastok. Okrem toho sa tiež uvádza, že rok 2019 nie je nevyhnutne rokom mainstream breakoutu. V správe sa uvádza, že spoločnosť očakáva v roku 2019 zotavenie trhu bez toho, aby poskytla presné predpovede týkajúce sa budúcej ceny akejkoľvek digitálnej meny.

Zdá sa, že tieto očakávania sú v rozpore s názorom Roberta Sluymera, stratéga spoločnosti Fundstrat Global Advisors, ktorý nedávno uviedol, že Bitcoin a trh s kryptoproduktmi vo všeobecnosti vykazujú známky zraniteľnosti.

Lee tiež odhalil faktory, pre ktoré jeho spoločnosť pristúpila k vyššie uvedenému záveru. Zdá sa, že existuje 10 faktorov, ktoré pravdepodobne pomôžu kryptomenám zotaviť sa a len jeden negatívny. Jedným z hlavných faktorov načrtnutých spoločnosťou Fundstrat je Lightning Network dosahujúci kritickú masu a súkromie. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v angličtine)

Bitcoin a krypto nemajú limity, hovorí ex-stratég Facebooku

Ex-produktový stratég spoločnosti Facebook Tomer Federman hovorí, že Bitcoin a krypto vytvorili neobmedzené a nevyčerpateľné príležitosti. V novom rozhovore generálny riaditeľ kryptomenového hedžového fondu hovorí:

“Keď sa pozrieme späť, v minulom roku dosiahol Bitcoin v jednom bode hodnotu 1000 dolárov. Napriek tomu dnes stále hovoríme o triede aktív, ktorá v posledných rokoch funguje neuveriteľne dobre. Myslím, že je to len začiatok. Niektoré z projektov, ktoré v súčasnosti vidím, a niektoré príležitosti sú bez obmedzení. Som naozaj nadšený týmito príležitosťami.”

Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v angličtine)

Bithumb expanduje do Spojených arabských emirátov

Juhokórejská kryptoburza Bithumb oznámila, že podpísala memorandum o porozumení (MoU) so spoločnosťou Nvelop, založenou v Spojených arabských emirátoch (SAE). Spoločne vytvoria licencovanú zmenáreň fiat-to-crypto, informuje spoločnosť CoinDesk Korea.

Spoločnosť Nvelop bola založená investičným fondom E11 v Abú Zabí a firmou rizikového kapitálu Trill Ventures Group so sídlom v Ázii na financovanie blockchain obchodov v regióne Blízkeho východu a severnej Afriky (MENA). Prostredníctvom nového partnerstva plánuje Bithumb rozšírenie v krajinách MENA, vrátane štátov ako Saudská Arábia a Bahrajn.

Úrad pre reguláciu finančných služieb v Abú Zabí (FSRA) vydal regulačný rámec, podľa ktorého musia byť kryptoburzy licencované a schválené FSRA. Rámec tiež obmedzuje typy kryptoaktív, ktoré môžu firmy používať. FSRA plánuje vydávať kryptolicencie v rámci tejto schémy už v prvej polovici tohto roka. Ak to bude schválené, znamená to, že kryptoburza Bithumb by mohla začať fungovať v SAE okolo polovice roka 2019. Viac sa dočítate tu: https://www.coindesk.com/ (v angličtine)

Liberland, nový Bitcoinu priateľský mikroštát, usiluje o uznanie EÚ

V roku 2019 sa suverénny štát Liberland naďalej usiluje získať uznanie kľúčovými lídrami v Európskej únii a poslancami parlamentu. 31. januára bol mikronárod, ktorá si nárokuje pozemok medzi Chorvátskom a Srbskom, vzatý do pozornosti predsedom Európskej komisie Jean-Claudom Junckerom.

Kľúčoví členovia Európskej komisie nedávno diskutovali o mikronárode známom ako Slobodná republika Liberland. Na území sedem štvorcových kilometrov na brehu Dunaja bola vyhlásená v roku 2015 skupinou jednotlivcov, ktorí veria v liberálnu ideológiu. Prezident Liberlandu Vít Jedlička a občania tejto malej krajiny sa snažia bojovať o uznanie od svetových vodcov podľa protokolu terra nullius. Pred siedmimi mesiacmi predstavil Liberland svoj prípad členom Európskeho parlamentu, aby sa stal uznaným suverénnym národným štátom. Doteraz región získal viac ako 550 000 žiadateľov, ktorí chcú byť občanmi Liberty.

Teraz bola otázka Liberlandu otvorená na nedávnej parlamentnej schôdzi, keď 31. januára požiadal o pozemok medzi Chorvátskom a Srbskom. Jean-Claude Juncker, predseda Európskej komisie, uviedol, že Liberland, tiež známy ako Gornja Siga, “vyžaduje ďalšie objasnenie.” To je Vítom Jedličkom považované za mimoriadne dôležitý vývoj a skutočný pokrok. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v angličtine)

Čítajte ďalej

Čínsky miliardár Zhao Dong – Nakupujte Bitcoiny teraz, keď to ešte nikoho nezaujíma

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Sociálna poisťovňa začína vyplácať nový príspevok. Prilepší si táto skupina Slovákov

4

Veľký reťazec ruší 73 pobočiek a vyhlásil konkurz

5

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka