Kryptomeny prinesú oveľa väčšiu revolúciu ako Facebook – Tvrdia Winklevossovci

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Tyler a Cameron Winklevoss, priaznivci Bitcoinu a zakladatelia kryptomenovej burzy Gemini hovoria, že zatiaľ čo tajný krypto projekt Facebooku je pre priemysel pozitívna vec, nakoniec prinesú kryptomeny niečo oveľa väčšie, než len sociálne siete. 

Dilema kto čo ukradol

Dvojčatá Winklevossovcov iste poznáte zo slávneho príbehu, keď sa dostali do potýčky so zakladateľom Facebooku Markom Zuckerbergom. Toho zažalovali za údajnú krádež nápadu na sociálnu sieť v na Harvarde, kde všetko vzniklo. Prípad bol nakoniec vyriešený – dvojčatá dostali 20 miliónov dolárov a 1,2 milióna akcií Facebooku (so súčasnou hodnotou vyše 199,2 milióna dolárov).

Roky po vstupe dvojčiat Winklevossovcov do kryptomien sa zdá, že Zuckerberg vstupuje tiež, vďaka vysoko tajnému projektu na Facebooku, ktorý údajne integruje svoje vlastné krypto platby do WhatsAppu, Messengeru a Instagramu.

FB coin je super, ale to je nič oproti krypto revolúcii

V rozhovore pre The Telegraph Cameron potvrdil, že stablecoin na Facebooku bude „naozaj pozitívnym” vývojom pre krypto priemysel, čo potvrdzuje Taylorovu poznámku: je to „cool”, že Zuckerberg vstupuje na tento trh, čomu sa dlho bránil.

Dvojčatá však uviedli, že inovácia v podobe krypto je oveľa významnejšia ako sociálne platformy. Cameron povedal, že použitie kryptomien ako spôsobu odovzdávania hodnôt a poskytovania zdrojov na trhy je dôležitejšie ako čokoľvek iné, napr. ako je zdieľanie fotografií.

Nepotvrdené správy o plánoch Facebooku ohľadom integrácie kryptomien pre používateľov WhatsAppu sa prvýkrát objavili v decembri 2018, potom vo februári. Na detaily si ale musíme ešte počkať.

Čo čítať ďalej?

Ako sa ochrániť proti DNS útokom

Zdroj: cryptonomist.ch

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.