Americká banka chce vlastnú kryptomenu! – Prestáva veriť doláru?

0

Spoločnosť Goldman Sachs vymenovala nového globálneho vedúceho oddelenia digitálnych aktív. Podľa krokov spoločnosti JPMorgan skúma možnosť vytvorenia vlastnej odpovede na BTC založenom na blockchaine. Krypto sa tak rozrastá v každej oblasti.

Spoločnosť skúma obchodnú životaschopnosť vytvorenia vlastného digitálneho tokenu a pracujú na prípadoch možného použitia, povedal nový šéf spoločnosti Goldman Sachs pre digitálne aktíva Mathew McDermott.

McDermott, ktorý pomohol banke vyvinúť jej mincu JPM coin, sa pustil do vedenia stratégie digitálnych aktív spoločnosti JPMorgan, Oli Harris, CNBC. JPM Coin bola predstavená minulý rok a bola prvou digitálnou mincou z významnej banky. Jej cieľom bolo urýchliť a znížiť náklady na medzinárodné platby pomocou blockchainu.

Čítajte tiež – Rekordná transakcia – Veľryba poslala miliardu v BTC a zaplatila 50 centov!

Blockchain v každom odvetví

McDermott poukázal na svoje plány na využitie blockchainu na vylepšenie repo trhu, úverových a hypotekárnych trhov a na vytvorenie forwardu.

Spoločnosť zaznamenala nárast záujmu inštitucionálnych klientov, ktorí skúmajú, ako sa môžu v tomto priestore zúčastniť. Kým komunita kryptomien všeobecne ocenila objavujúci sa záujem Wall Street-u o digitálne aktíva, existuje obava, že inštitucionálna adopcia robí opak toho, na čo bolo krypto pôvodne navrhnuté.

Čítajte tiež – Korelácia BTC a S&P 500 skočila – čo poháňa všetky trhy smerom nahor?

Nastal čas na masové prijatie krypto

Minulý týždeň vzrástla cena BTC a nastala expanzia krypto priemyslu počas pandémie, ktorá spôsobila tlak na takmer všetky ostatné odvetvia hospodárstva.

Inovatívnosť v oblasti kryptomien je to, že vytvára príležitosti pre ľudí zo všetkých životných úrovní na získanie bohatstva.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre