Tajomný projekt IOTA-Qubic – prichádza budúcnosť obchodovania?

Novinky IOTA qubic
Qubic
BITmarkets BITmarkets

Už dávnejšie sme vás informovali o tajomnom videu, ktoré sa objavilo na doméne qubic.iota.org. Ide o projekt, od ktorého si spoločnosť IOTA Foundation sľubuje veľa. Asi aj to je dôvod, prečo ho drží v tajnosti. Oficiálne predstavenie náš čaká zajtra, no už dnes po internete koluje obrovské množstvo dohadov a konšpiračných teórií. Jednu z nich dokonca zdieľali veľké publikácie ako cryptodaily alebo iota-news.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

Takže, čo s najväčšou pravdepodobnosťou predstavuje Qubic? Video naznačuje, že má čo dočinenia s peniazmi a smart kontraktmi.

Zajtra po predstavení o projekte Qubic napíšeme ďalší článok. Prihláste sa na odber notifikácií (návod nájdete tu), nech vám to neujde. Prípadne sledujte náš YouTube kanál. Zajtra tam nahráme ďalší diel Krypto News.

Podľa slov portálu Micro Hash:

“Ide v podstate o decentralizované obchodovanie na páku (margin trading) bez poplatkov a nutnosti spoliehať sa na dôveryhodnú tretiu stranu. To znamená, že všetky možné aktíva by sa mohli obchodovať NA PÁKU priamo na IOTA mainnete (známom ako Tangle) a traderi budú svoje marginy držať v IOTA tokenoch. Ak by sa Qubic skutočne začal používať ako obchodná platforma, IOTA by tak našla využitie v reálnom svete a jej hodnota by výrazne vzrástla. Obchodníci by museli nakupovať IOTA tokeny nie kvôli ich špekulatívnej hodnote, ale pretože ich potrebujú ako nosič hodnoty, ktorý sprostredkováva obchodovanie všetkých ostatných aktív na platforme.

V podstate pomocou smart-kontraktu uzatvoríte zmluvu s druhou stranou a vďaka distribuovanej podstate IOTY máte zaistené, že sa daný smart kontrakt vykoná presne tak, ako bol napísaný. Dodáva tak garanciu možnosti konvertovania virtuálneho fiatu späť na IOTA tokeny, čím obídete volatilitu samotného tokenu.”

Čo si o tejto teórii myslíte vy? Je možné, že IOTA skutočne vytvorila decentralizovanú burzu s možnosťou obchodovania na páku? Vyjadriť sa môžete v komentároch pod článkom. Na záver ešte dodávam video o možno nie až tak tajomnom projekte Qubic.

Ak chcete viac informácií zo sveta kryptomien pozrite si aj našu trading analýzu.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroje:
cryptodaily.co.uk
iota-news.com