Bitcoin opäť stúpa! Čo sa stane, až dosiahne 40 000 $? Je to celé jedna veľká bublina?

0

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

  • Trading11 VIP – základné analýzy, týždenné streamy a postrehy zo sveta kryptomien
  • Trading11 Signály – Prístup do VIP, k tomu viac streamov, LIVE chat na discorde a hlavne signály na nákup a predaj (nie len) kryptomien

Kapitalizácia všetkých kryptomien dnes opäť prekonala jeden bilión dolárov a Bitcoin pred chvíľou otestoval hladinu 38 000 $. Za posledných 24 hodín tak spravil zisk 15% a je dosť možné, že v priebehu štvrtka to potiahne ešte o dve tisícky vyššie. Bude veľmi zaujímavé sledovať čo sa stane, až sa na burzách objaví okrúhla cena 40 000 $. Nastane odmietnutie? Alebo Bitcoin preletí cez $40k ako nôž maslom? Alebo nebodaj budeme zase týždeň konsolidovať a potom sa uvidí?

Možné je všetko. Každopádne, na trhu s kryptomenami je teraz obrovská volatilita a preto môžeme očakávať, že veľké pohyby oboma smermi budú aj naďalej na dennom poriadku.

Pri pohľade na denný graf Bitcoinu sa nedá ubrániť dojmu, že sa nám tvorí takzvaný bubble pattern. To je typickí správanie trhu v čase, keď sa na ňom nafúkla bublina. Po dlhom parabolickom raste a dosiahnutí vrcholu väčšinou nasleduje prudký prepad a potom “bull trap” – pasca na býky. Menší rast, ktorý však nedosiahne výšku historického maxima. Bitcoin teraz môže byť práve v tejto fáze. Práve preto je tak dôležité, ako trh zareaguje na hladine 40 000 $.

Medvedí scenár – pokles na 18 150 $

V prípade, že sa nakoniec naplní bearish scenár, to však vôbec nemusí byť takí zlé. Našej komunity sme sa opýtali, ako to vidia s korekciou Bitcoinu. V ankete hlasovalo viac než 1100 ľudí a výsledky sú úplne jasné. 398 hlasov pre korekciu pod 20 000 $ a 258 hlasov pre dno na cene 25 000 $. 248 ľudí si myslí, že aktuálne dno 30 000 $ už bolo dostačujúce. ďalšie možnosti už sú neaktuálne.

Pokles na cenu historického maxima z roku 2017 znie obzvlášť lákavo, pretože by to bola skvelé nákupná cena a Bitcoin by navyše uzavrel obrovský CME gap. Ďalší, menší gap, sa nachádza v intervale 18-19 150 $. Uzatvorením týchto dvoch gapov by si Bitcoin vyrišeil všetko, čo má na rováši a otvorila by sa mu cesta smerom hore.

Medvedí scenár teda vôbec nie je zlý.

Mimochodom, k tomuto scenáru prispieva aj silnejúci dolár. Lokálny rast tejto meny včera okomentoval náš ekonóm Jaroslav. Odporúčame prečítať si jeho článok:

Americký dolár pokračuje v expanzii – Riziko pre Bitcoin stúpa?

Dlhodobo je Bitcoin aj tak silno bullish

Aj keby sa vyplnil ten najhorší scenár a skutočne by došlo k poklesu o 50%, nič to nemení na fakte, že Bitcoin dlhodobo aj tak bude rásť. Získali by ste teda iba skvelú príležitosť nakúpiť za dvadsať tisíc dolárov.

Z dlhodobého hľadiska totiž Bitcoin ovplyvňuje záujem inštitucionálnych investorov a neustále tlačenie nových inflačných dolárov. To sa v roku 2021 rozhodne nezastaví! Bidenova administratíva už teraz hlási plánovaný Quantitative Easing vo výške 3 biliónov dolárov. To znamená, že do ekonomiky v priebehu jediného roka napumpuje tritisíc miliárd!

Niečo podobné sa dialo aj v minulom roku. Výsledok bol taký, že firmy a jednotlivci zrazu mali strašne veľa peňazí a začali hľadať rizikovejšie investície s ešte väčším potenciálom. Mnohí si teraz obľúbili Bitcoin.

A to je dôvod, prečo sa netreba obávať nejakého lokálneho downtrendu kryptomien. Nebude trvať príliš dlho a ak ho dokážeme využiť, bude sa z toho krásne profitovať.

Oplatí sa okrem Bitcoinu nakupovať aj ďalšie kryptomeny? A ktoré?

Chceli by ste zarobiť aj na ďalších kryptomenách? Trhy sú teraz plné podvodov a rôznych nekvalitných projektov a veriť radám neznámych %ľudí na facebooku, reddite či tradingview môže byť veľmi nebezpečné. V našej VIP skupine máme tím odborníkov, ktorí sa snažia nájsť ihlu v kope sena. Denne analyzujú Bitcoin a štyri ďalšie kryptomeny.

Prístup k VIP analýzam teraz môžete získať na tri mesiace so zľavou 20%. Našu ponuku členstiev >>>nájdete tu<<<.

Nekupujte mačku vo vreci! Včerajšiu VIP analýzu sme pre vás dnes sprístupnili ZDARMA! Poďte si ju prečítať!

Analýza BTC, ONT, AAVE, ADA, LINK – tento pattern potvrdzuje obrat!

1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre