Bitcoin na CMC chvíľu stratil post najväčšej kryptomeny! Neuveríte, čo ho predbehlo :O

0

Web coinmarketcap sa dnes svojim fanúšikom postaral o poriadny šok. Na chvíľu totiž na prvom mieste v rebríčku ukazoval nesprávnu kryptomenu. Tento rebríček od jeho vzniku jednoznačne dominuje Bitcoin, no jeho derivát, ERC-20 token WBTC, na chvíľu získal triliónovú kapitalizáciu a zosadil kráľa z trónu.

Samozrejme, šlo o chybu v zdrojovom kóde, ktorá bola veľmi rýchlo opravená, ale aj tak. Je vtipné, že sa to stalo práve pri WBTC – Wrapped Bitcoine – čo je v podstate token krytý skutočnými BTC mincami. WBTC sa často používa v DeFi ekosystéme. Umožňuje tiež traderom na decentralizovaných burzách obchodovať hodnotu Bitcoinu voči doláru bez nutnosti dotknúť sa reálnych BTC mincí, čo má mnoho výhod.

Aktuálne je v obehu 110,7 tisíc WBTC s celkovou hodnotou takmer 4,4 miliardy dolárov. V čase, keď bol na CMC bug, však stránka ukazovala 1,2 biliónov WBTC s celkovou kapitalizáciou 432 biliárd dolárov.

WBTC na coinmarketcapeWBTC v skutočnosti nie je decentralizovaný

Smutné je, že teoreticky by sa niečo takého pokojne mohlo stať. WBTC je totiž centralizovaná kryptomena. V podstate ide o druhý najpopulárnejší stablecoin po Tetheri. Drží si však hodnotu Bitcoinu a nie amerického dolára.

Ak by sa správcovská spoločnosť WBTC rozhodla, mohla by vyraziť nekryté WBTC a pustiť ich do obehu. Samozrejme, že to neurobí, pretože by tým stratila dôveru ľudí. A existuje mnoho podobných projektov, ktoré by WBTC nahradili. Jeden z nich, renBTC, je dokonca skutočne decentralizovaný, podobne ako Dai!

Myslíte si, že dnešným dňom skončila korekcia Bitcoinu? Naša komunita si to nemyslí! TU sú výsledky ankety, v ktorej sme sa vás opýtali, ako hlboko ešte budeme padať

VYHODNOTENIE! Takto hlboko ešte bude Bitcoin padať, než dosiahne dno

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre