3 dôvody, prečo je Ethereum v roku 2021 TOP investícia

0

Druhá najväčšia kryptomena podľa kapitalizácie – Ethereum – pred štyrmi dňami testovala svoje dolárové historické maximum. Trhy rástli a všetko vyzeralo ružovo, no v nedeľu začala korekcia Bitcoinu a párty skončila. Ethereum kleslo z 1350 $ na súčasnú tisícku a v pondelok dokonca padlo na 900 $.

Ether sa stal druhým veľkým coinom, ktorý na niektorých burzách prekonal ATH z januára 2018. Bohužiaľ jeho pohyb nebol dostatočne presvedčivý, a tak môžeme zhodnotiť, že pokus o nové historické maximum nakoniec nebol úspešný. To sa však môže rýchlo zmeniť! Obchodníci a investori totiž nad touto kryptomenou ešte nezlomili palicu. A tu sú tri hlavné dôvody.

1D ETH/USD - Bitstamp
1D ETH/USD – Bitstamp

Môže vás zaujímať: Tento Ethereum mining rig za rok vyťaží kryptomeny za 128 000 USD!

Veľryby akumulujú Ethereum a sťahujú ho z búrz

Pohľad na počet ETH coinov na burzách a celková aktivita na blockchaine momentálne veľmi pripomína Bitcoin z októbra 2020. Za posledné tri mesiace sme zaznamenali významný odliv Etherea zo zmenární, čo znižuje likviditu trhu a umožňuje, aby cena rýchlejšie rástla. Zároveň to ukazuje, že obchodníci a investori nemajú záujem v dohľadnej dobe predávať a ich plán je dlhodobejší HODL.

Jasne to ukazuje graf spoločnosti CryptoQuant, podľa ktorého z búrz od októbra odišlo viac než 1,3 milióna mincí. Iba za posledný týždeň pritom z búrz odišlo 460 000 ETH.

Odliv Etherea z búrz a rastúca cena
Odliv Etherea z búrz a rastúca cena

Spotové objemy na burzách sú veľmi vysoké

O záujme traderov o Ethereum jasne svedčia aj vysoké objemy na spotových burzách. Za posledný týždeň na veľkých burzách sa denne zobchodovalo Ethereum v priemernej hodnote 6,7 miliardy dolárov. Web coinmarketcap samozrejme ukazuje ešte podstatne väčšie čísla, no tým sa veľmi nedá veriť.

Tak ako tak, vysoké obchodné objemy jasne ukazujú, že traderi majú o Ethereum stále veľký záujem a to aj napriek nedávnemu poklesu ceny.

Spotové volume Etherea na najväčších burzách
Spotové volume Etherea na najväčších burzách

Chcete nakúpiť Ethereum? V tom prípade si prečítajte: Ethereum na 2000 $? Na týchto hladinách sa oplatí nakupovať! Je Ethereum lepšie ako Bitcoin?

Silné fundamenty ukazujú, že Ethereum má obrovský rastový potenciál

Nakoniec ešte musíme spomenúť silné fundamenty, ktoré hrajú v prospech tejto kryptomeny. Ethereum síce mnohí vnímajú ako špekuláciu, no pravdou je, že v priebehu minulého roka si konečne našlo široké využitie aj v reálnom svete.

Boom DeFi ekosystému pokračuje aj v januári 2021 a tak skoro pravdepodobne neskončí. To zvyšuje dopyt po Ethereu, čo následne zvyšuje cenu. V smart kontraktoch rôznych DeFi projektov je dnes viac než 21 miliárd dolárov.

DeFi Ethereum

Ethereum 2.0 bude v roku 2021 úplný gamechanger!

Okrem DeFi hrá v prospech Etherea aj pokrok vo vývoji blockchainových technológií. Spoločnosť Ethereum Foundation, ktorá zastrešuje vývoj hlavného Ethereum blockchainu, v decembri minulého roka spustila nultú fázu Ethereum 2.0 blockchainu. Beacon Chain už 45 dní úspešne generuje nové bloky a v priebehu tohto roka očakávame spustenie shardingu a začlenenia súčasného blockchainu do Ethereu 2.0.

To výrazne zvýši rýchlosť spracovávania transakcií a DeFi aplikácie budú môcť postúpiť ešte viac do mainstreamu. Očakávame tiež nával ďalších kvalitných projektov, ktoré už roky čakajú na dokončenie vývoja ETH 2.0. Rok 2021 bude rokom Etherea, o tom niet pochýb. A preto majú investori o tento coin stále väčší záujem. A hlavne teraz, keď sa ešte dá kúpiť za menej než 1000 $.

Ak chcete vedieť o platforme Ethereum a jej využitiach viac, určite odporúčame pozrieť si toto video, kde sme s expertom na decentralizované technológie všetko rozobrali do väčšej hĺbky. Prihláste sa na odber kanálu BitLink, nech vám neujdu ďalšie streamy a zaujímavé videá.

Zaujíma vás Ethereum. Ďalší stream o tejto kryptomene plánujeme v nedeľu!

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre