DeFi ekosystem kryptomien

Bitcoin, Ethereum a ďalšie známe kryptomeny v roku 2020 a hlavne v prvých dňoch tohto roka zaznamenali rekordné zisky. Bitcoin sa v januári 2020 obchodoval za 6500 $, a Ethereum stálo iba 120 $! Porovnajte si to s dnešnými cenami a plačte. Existuje však jedno krypto odvetvie, ktoré zaznamenalo neporovnateľne väčší rast.  Je známe ako Decentralizované Financie alebo DeFi.

Čo je to DeFi a prečo má obrovský potenciál?

Sú to projekty, ktoré implementujú Ethereum smart kontrakty tak, aby vytvorili niečo hodnotné. Majú tak unikátne vlastnosti. Ide v podstate o prvé spôsoby, ako sa dá Ethereum využiť v reálnom svete.

DeFi projekty ponúkajú mnoho zaujímavých produktov.

  • Decentralizované stablecoiny (Dai, renBTC.) – ERC-20 tokeny, ktoré si držia hodnotu dolára či nejakej inej kryptomeny
  • Lending platformy (Aave, Compound…) – decentralizované pôžičky
  • Decentralizované burzy (Uniswap, SushiSwap, Balancer) – obchodovanie bez nutnosti posielať nejakej firme svoje kryptomeny a veriť, že mi ich vráti
  • a mnoho ďalších…

Ak vás téma DeFi zaujala, viac sme o nej besedovali približne pred mesiacom na tomto streame, Ďalší zaujímavý stream o Ethereu plánujeme cca o týždeň. Prihláste sa na odber kanálu BitLink, nech vám to neujde!

StormGain

Kapitalizácia DeFi projektov od januára 2020 stúpla o neuveriteľných 8 000 %. Zo 600 miliónov na súčasných 48,5 miliardy dolárov. Je dôležité poznamenať, že tu ide o reálne peniaze, ktoré sú uzamknuté v smart kontraktoch týchto projektov. Investori za to dostávajú úroky. Je to skvelý spôsob ako zarábať na HODLovaní Bitcoinu, Etherea či iného coinu.

Defi coiny sú diamanty medzi novými kryptomenami

Väčšina DeFi projektov však má aj svoj natívny coin. Či už ide o MKR, UNI, SUSHI alebo kontroverzný IFY, tieto mince v roku 2020 robili poriadne vlny a stúpali aj v čase, keď bolo na trhu úplné ticho. Teraz ich čiastočne zatienil bláznivý rast Bitcoinu a Etherea, no aj tak ide o kryptomeny s najväčším potenciálom na trhu.

Vybrali sme top 5 DeFi kryptomien

  • Compound COMP
  • Uniswap Token UNI
  • yearn.finance YFI
  • Synthetix SNX
  • Aave AAVE

Ak teda chcete investovať nejaké peniaze aj do mladých rizikových projektov s obrovským potenciálom, odporúčame obmedziť sa na najväčšie DeFi coiny. Všetky nájdete v DeFi záložke na stránke coinmarketcap a nakupovať och odporúčame na burze Binance. Ak si vytvoríte účet cez >>>tento odkaz<<<, získate navyše zľavu 5% na poplatky pri obchodovaní.

Samozrejme, takéto malé kryptomeny by nemali tvoriť veľkú časť portfólia. Drvivú väčšinu peňazí je lepšie vložiť do Bitcoinu a Etherea. Ethereum je na tom momentálne veľmi dobre.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.