Trhy s Bitcoin Futures predpovedajú nepríjemný rok 2020 plný strát

2

Bitcoin futures traderi sa pripravujú na dlhú krypto-zimu. Podľa najnovšej analýzy otvorených futures a options kontraktov spoločnosť Skew Analytics očakáva chladný rok 2020. Pomocou Black & Scholesovej rovnice vypočítali pravdepodobnosti pre Bitcoin. Podľa tejto analýzy sa v júni 2020 bude pohybovať viac menej na rovnakých cenách, aké vidíme dnes.

Inými slovami, ak si od nadchádzajúceho halvingu sľubujete nový bull-run, možno sa mýlite. Inštitúcie, ktoré obchodujú s derivátmi Bitcoinu očakávajú presný opak.

Podľa Black & Scholesovej rovnice je pravdepodobnosť nového ATH po halvingu iba 4%. To je až desivo málo.

„Tieto pravdepodobnosti (viď graf) sme vypočítali z objemov opcií Bitcoinu zalistovaných na trhu Deribit – v súčasnosti trh s najväčšou likviditou. Na analýzu sme použili Black & Scholz rovnicu, za ktorú rovnomenní analytici dostali Nobelovu cenu.“

Na druhej strane tu však  máme analýzu stock-to-flow ratio od nemeckej banky Bayern LB, podľa ktorej by sme mohli byť po halvingu na 90 000 $.

TOP nemecká banka – Bitcoin bude po halvingu stáť 90 000 $ – Tu je vysvetlenie, prečo

Skew Twitter

Odporúčame pozrieť si Twitter spoločnosti Skew. Je naozaj zaujímavý. Nájdete v ňom množstvo poznatkov o regulovaných trhoch s Bitcoinom, na ktorých obchodujú veľkí hráči a inštitúcie.

V najnovšom Tweete napríklad zdieľali zamyslenie nad trhmi s BTC derivátmi.

Na trhoch s Bitcoin Futures kontraktmi sa denne zobchoduje v priemere viac ako 5 miliárd dolárov! To je oveľa viac, než na klasických burzách. Väčšina hlásených objemov je však obyčajný wash trading a nemali by byť započítané (BitMEX, CoinFlex…)

Zameriavajú sa aj na burzu Bakkt. V tomto Tweete komentujú volume na platforme. Zdá sa, že zatiaľ rastie, čo je dobrá správa.

Viac Tweetov si môžete pozrieť v tomto odkaze.

Čo ďalej?

Pozrite sa na dnešný LIVE Trading 2.0! Pozreli sme sa tam na včerajší rast ceny Bitcoinu a reakciu ostatných kryptomien.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
hal

Takych sprav uz bolo za tie roky.Ludia mate sa zbavit bitcoinov,aby ich ti druhi poskupovali co najlacnejsie.Aj Obama dostal nobelovku za mier a vyvolaval same vojny a ta sprofanovana nobelovka dnes uz nic neznamena.

Ondrej

5 miliard denne? To myslime tie fake objemy? Mozno tak 50 milionov.