[NÁVOD] TradingView.com – Najdôležitejšia stránka každého tradera

0

Ak ste už videli technickú analýzu ceny Bitcoinu, Etherea, Ripplu alebo akejkoľvek kryptomeny tak je takmer 99 % šanca, že ste ju videli zobrazenú na stránke Tradingview (aj bez toho, že by ste o tom vedeli). Tradingview patrí totiž medzi najvyužívanejšie stránky na technickú analýzu vôbec (nielen pre kryptomeny, ale tiež pre akcie, menové páry alebo komodity).

Na čo slúži stránka Tradingview?

Je viac než jasné, že zoznámenie sa s touto stránkou je podstatné nielen kvôli kryptomenám, ale pomôcť vám môže aj do budúcnosti. Už na prvý pohľad obsahuje Tradingview extrémne veľa informácií, nástrojov, indikátorov. Skrátka všetko, čo by mohol obchodník použiť pri svojich rozhodnutiach. Vrelo odporúčame sa s touto stránkou a jej funkciami a možnosťami dobre zoznámiť.

Ako správne nastaviť Tradingview?

Na túto otázku je veľmi ťažké odpovedať, pretože každému svedčí a vyhovuje niečo iné. Napríklad, čo sa farby sviečok a knôtov týka, tak sú ľudia, ktorí preferujú klasickú kombináciu zelenej a červenej. Nájdu sa však aj kombinácie ako sivá a modrá, čierna a biela a veľa iných. To isté platí aj o farbe pozadia. Klasiky sú biela alebo čierna, nájdu sa však aj rôzne odtiene sivej.

Jedno je však v tomto veľmi podstatné. Prispôsobte si Tradingview tak, aby vyhovoval VÁM! Vy predsa idete obchodovať a vy musíte vedieť, čo vám vyhovuje. Pre niekoho môže byť kombinácia zelených a červených sviečok s bielym pozadím ideálna, inému to môže veľmi „ťahať oči“ a po chvíli sa nebude vedieť sústrediť. Nižšie je ukážka jedného často využívaného setupu.

Tradingview, [NÁVOD] TradingView.com – Najdôležitejšia stránka každého tradera

Najdôležitejšie časti sú: Nastavenia (Settings), Indikátory (Indicators), Trend lines (trendové čiary), Alerts (upozornenia) a Replay (prehrať znovu).

Záver

Každý sme iný a je dôležité si nastaviť stránky Tradingview podľa seba. To najpodstatnejšie totiž je, aby to vyhovovalo vám a aby vám tieto stránky dokázali pomôcť pri tvorbe analýz. Tradingview je naozaj komplexný a mocný nástroj a nie je od veci si s jeho nastavením chvíľu hrať, laborovať a skúšať. Snažte sa v ňom jednoducho zorientovať. Majte na pamäti, že ak sa chcete naučiť obchodovať, tak Tradingview má predstavovať akúsi vašu kanceláriu. Je teda fajn mať v ňom poriadok. Majte na pamäti, že setup, ktorý ste videli niekde na Twitteri alebo ktorý používa váš obľúbený YouTuber, pre vás vôbec nemusí byť tým pravým!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre