kraken bitcoin

Milión dolárov za Bitocin v najbližších desiatich rokoch je celkom reálna cena, povedal CEO burzy Kraken Jesse Powell pre Bloomberg.

No jedným dychom dodáva, že cena Bitcoinu dosiahne nekonečno. Teda, aspoň tá dolárová A ľudstvo čoskoro prestane vyjadrovať jeho cenu v americkej mene.

“Viete… môžeme samozrejme len špekulovať, ale keď budeme merať Bitcoin v dolároch, tak je jasné, že pôjde hore do nekonečna. Americká mena je stará iba päťdesiat rokov a už teraz vykazuje extrémne známky slabosti. Myslím si, že ľudia začnú v relatívne krátkom čase merať cenu zbožia v Bitcoinoch.”

Môže vás zaujímať: TOP 3 hlavné scenáre pre Bitcoin – Končí sa korekcia, alebo bude trvať do konca mesiaca?

Do nekonečna a ešte ďalej!

Powell pravdepodobne hovorí o rastúcom trende tlačenia inflačných peňazí. V priebehu minulého roka bolo vytlačených 40% všetkých dolárov, ktoré sú v obehu. Bidenova administratíva na začiatku roka 2021 schválila stimulus vo výške 1900 miliárd. To je takmer 30% aktuálnej peňažnej zásoby.

Americký dolár sužuje extrémne vysoká inflácia a pokiaľ to bude pokračovať, cena Bitcoinu bude rásť. A to je tiež dôvod, prečo sa nebojíme, že by v dohľadnej dobe začal klesať. Viac sme to rozobrali v našom článku: Bitcoin opäť testuje kľúčový support – Toto je dôvod, prečo nepôjde nižšie

“Ľuďom, ktorí sa zaujímajú o Bitcoin, je jasné, že nahradí všetky svetové meny. Takže to v podstate znamená, že bez ohľadu na to, koľko dolárov, eur a ďalších.. bude v obehu, ich hodnota Bitcoinom postupne prekoná.”

Kapitalizácia Bitcoinu sa pohybuje okolo jedného bilióna dolárov. Dolár sa tak stal jednou z najväčších mien na svete.

Chcete aj vy nakupovať nejaké Bitcoiny? Odporúčame urobiť to anonymne. Ale ak sa rozhodnete nakúpiť cez internet, odporúčame nájsť si bezpečnú a overenú zmenáreň, ktorá vás neokradne na skrytých poplatkoch, resp. vaše peniaze “nestratí” pri nejakom hacku.

My odporúčame používať burzu Binance, ktorá ponúka najlepšie služby na trhu a široký výber kryptomien. Vytvorte si účet na Binance cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky. 

Prečítajte si najnovšiu technickú analýzu Bitcoinu od nášho ekonóma Jaroslava:

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) stagnuje, americký dolár posilňuje