Bitcoin Miami 2021 – “Bitcoin bude do 10 rokov absolútnym lídrom na finančných trhoch!”

0

Bitcoin je možno už iba 10 rokov od prijatia do spoločnosti. Blíži sa udalosť známa ako „hyperbitcoinizácia“.

Myslia si to niektorí účastníci konferencie Bitcoin Miami 2021, ktorí 4.júna priniesli veľmi zaujímavé informácie o začiatku hyperbitcoinizácie.

Bitcoin môže do roku 2031 úplne ovládnuť globálne financie

V zaujímavej diskusii vystúpil autor knihy „The Bitcoin Standard“ Saifdean Ammous spoločne s vedúcim oddelenia rozvoja podnikania spoločnosti Unchained Capital – Parkerom Lewisom a vedúcim rastu spoločnosti Kraken Danom Heldom. Tieto zaujímavé mená uviedli svoj pohľad nato, kedy by Bitcoin mohol efektívne ovládnuť globálne financie

„Tento stav môže reálne nastať o desať rokov. Myslím si, že na základe prijatia Bitcoinu z minulosti a na základe biliónov dolárov, ktoré bude musieť FED v najbližších mesiacoch a rokoch vytlačiť, by bolo potencionálne konzervatívne povedať, že sa Bitcoin stane jednotkou na trhu do 10 rokov.“

V praxi by to znamenalo, že by sa do siete Bitcoinu v priebehu 10 rokov zapojila miliarda nových používateľov.

„Budem trochu konzervatívnejší ako Parker a poviem, že sa to udeje v priebehu 15 až 16 rokov.“ Podotkol Ammous.

Jeho pohľad je v skutku zaujímavý. Hlavným faktom zostáva to, že Bitcoin ako mena nemá dno. Čiže v dolárovom vyjadrení predstavuje menu s nekonečným potenciálom rastu.

Hyperbitcoinizácia do roku 2026 je nepravdepodobná, ale možná

„Povedal by som, že minimálne desať rokov pre hyperbitcoinizáciu by bol najpravdepodobnejší a vlastne aj konzervatívny odhad,“ uzavrel Held.

„Ak nastane udalosť, pri ktorej dôjde ku rýchlej devalvácií fiatových mien, Bitcoin začne prudko rásť a možno sa priblíži k hodnote 1 milión USD – bude to moment podobný supercyklu. Potom by sme to mohli vidieť oveľa skôr, možno o päť až šesť rokov. Ale to by bol veľmi nepravdepodobný výsledok.“

Model stock-to-flow predpovedá v tomto polročnom cykle priemernú cenu páru BTC/USD buď 100 000 USD, alebo 288 000 USD v závislosti od použitia modelu.

Graf pomeru zásob a toku bitcoinu k 4. júnu. Zdroj: Buy Bitcoin Worldwide
Graf pomeru zásob a toku bitcoinu k 4. júnu. Zdroj: Buy Bitcoin Worldwide

Toto sú dôvody, prečo Bitcoin spraví znovu ATH a bear market skončí!

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.