Toto sú najčastejšie chyby, ktoré ľudia robia počas každého bull runu – Vyhnite sa im

0

Bull run je pre každého investora krásne obdobie, kedy všetko rastie a každý je spokojný. Aj napriek tomu však veľa ľudí robí zbytočné chyby, kvôli ktorým buď nemaximalizujú možné zisky, alebo dokonca prerobia. Poďme sa pozrieť na najčastejšie chyby, akých sa ľudia dopúšťajú počas bull runu.

Najčastejšie chyby

  1. Nechať sa nalákať na hype – Toto je prvou a najbežnejšou chybou nielen nováčikov. Poznáte to – máte nakúpené kryptomeny, ktoré však ako naschvál nerastú, zatiaľ čo iné letia do nebies a tak si poviete, že si ich nakúpite aj vy a zveziete sa. Naskakovať do rozbehnutého vlaku je však v mnohých prípadoch obrovská chyba. Snažte sa udržať svoju chamtivosť na uzde a dôverujte vašim aktuálnym investíciám, prípadne hľadajte projekty, ktoré ešte len čakajú na svoju jazdu.
  2. Shortovanie – Ďalšou častou chybou je shortovanie počas bull runu. Táto chyba vám v prípade absencie stop-lossu môže vybieliť účet z minúty na minútu zvlášť, ak používate páku. Je veľmi lákavé shortovať kryptomeny, ktoré v krátkej dobe stúpli o stovky percent. Takýto rast je však poháňaný chamtivosťou jedincov z bodu 1 a je tak nemožné predvídať koniec takejto paraboly. Pri konci tejto paraboly môže daná kryptomena rásť desiatky percent behom pár minút, pričom zle načasovaný short môže mať katastrofálne následky. Ja sám som sa v mojich začiatkoch spálil, keď som si myslel, že shortovať 700% rast je skvelá príležitosť a peniaze zadarmo, opak bol však pravdou a nasledovala likvidácia, pretože daná kryptomena stúpla behom chvíle o ďalších 300%. Našťastie som tam však mal zanedbateľnú sumu. Skutočne si na shortovanie v bull rune dávajte pozor, je to ako lotéria.
  3. Nerobíte si vlastný prieskum – Ďalšou častou chybou je to, ak počúvate rady druhých bez toho, aby ste si ich overili. Najčastejšie sa s týmito prípadmi môžete stretnúť pri maličkých kryptomenách, kedy ich ľudia, čo ich nakúpili, všemožne propagujú a oslavujú, pretože následnými nákupmi stúpne cena danej kryptomeny a oni môžu tak s pohodlným ziskom predať. Môžete sa s tým stretnúť hlavne na YouTube, kedy práve takíto jedinci propagujú kadejaké shitcoiny s popismi x100 x1000 zisky v blízkej dobe a podobne. Dostať viaceré tipy na projekty je fajn, vždy si ich však sami overte cez viaceré zdroje, aké názory majú na takéto kryptomeny ostatní. Môžete použiť weby ako Reddit, prípadne Medium.
  4. Nízka ostražitosť – S eufóriou často klesá aj vaša ostražitosť a máte tendenciu byť menej opatrní. To je však veľká chyba, pretože práve v takomto období pribúdajú podvodníci na každom kroku. Dávajte si preto vždy veľký pozor na prípadné podvody, phishing, pofidérne maily a podobné veci. Podobne ako v bude 3, vždy si radšej všetko overte – u nás napríklad na facebookových CZ/SK krypto skupinách. Vždy lepšie byť za “ťuťka” s primitívnym dotazom, než potom plakať nad stratenými kryptomenami (penizami).
  5. Nemáte šajnu, čo robíte – Tento bod sa týka hlavne nováčikov a začiatočníkov, ktorí naskakujú do rozbehnutého vlaku. Táto chyba je umocnená v momente, kedy začiatočníci hneď pri vstupe do oblasti kryptomien rýchlo zarobia a následne majú pocit, že sú skúsení obchodníci. Základom je veľa veľa sa vzdelávať a pochopiť minimálne základné princípy kryptomien a to ako fungujú. Už len tieto základy vám pomôžu rozoznať veľa rôznych podvodov.

Ako sa vyhnúť týmto chybám?

V jednoduchosti môžeme povedať, že odpoveďou je presný opak každého bodu vyššie. To znamená nasledovné – nenechajte sa zlákať na hype, stojte si za svojimi investíciami a stratégiou a zbesilo neutekajte z jednej pumpy do druhej. S tým súvisí aj tvorba vlastného prieskumu prípadných kryptomien a následných investícií. Ďalším bodom je odolať pokušeniu shortovať veľké pumpy počas bull marketu. Hoci je to lákavé, často to skončí likvidáciou alebo veľkou stratou. Takisto buďte ostražití a veľa študujte, aby ste chápali do čoho investujete a prečo to robíte. Robte to z vlastného presvedčenia, aby ste vedeli argumentovať vašu investíciu. Nesmiete sa dostať do situácie, kedy váš jediný argument je “lebo mi to ten a ten povedal”.

Mohlo by vás zaujímať: Elrond (EGLD) čoskoro spustí Launchpad – Svetová adopcia, airdrop a takmer istý rast ceny EGLD

Bezpečné metódy investovania

Pokiaľ hľadáte bezpečné metódy ako investovať s minimálnym rizikom, môžete využiť napríklad staking kryptomien alebo lending. Takýmto spôsobom úročíte vaše kryptomeny viac-menej bez rizika niekedy až za desiatky percent ročne.

Lending platforma/aplikácia, ktorá vám umožňuje pohodlne pasívne útočiť vaše kryptomeny je napríklad Celsius. Aktuálne vám táto aplikácia poskytne bonus až 80 USD. Ja sám využívam túto aplikáciu a všetko je plne funkčné a som spokojný. Bližšie informácie ako aj podmienky pre získanie bonusu nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet: Získavajte odmeny za držanie BTC, ETH, USDT a mnohých iných bez rizika (+BONUS 80 USD)

Roboti, ktorí obchodujú plne za vás

Pokiaľ si netrúfate na obchodovanie, máte k dispozícii alternatívu v podobe automatických trading botov, ktorí obchodujú za vás. Len si jednoducho nastavíte v šablóne hodnoty a hotovo – odteraz už všetko za vás vykonáva bot a vy len sledujete zisky. Pripravil som pre vás viacero článkov, v ktorých sa dozviete akú investičnú stratégiu využíva robot, ako si takéhoto robota môžete nastaviť a taktiež uvidíte aj reálnu štatistiku týchto robotov, aby ste mali lepší prehľad. V prípade mojich nastavení, ktoré používam robot nikdy neurobí obchod v strate – každý ukončený obchod je ziskový.

Založil som aj telegram skupinu, kde zverejňujem rôzne informácie, štatistiky, tipy, nastavenia ohľadom robotov. Môžete sa pridať aj vy, všetko je zadarmo. Je nás tam už takmer 1000.

Prvý článok: Úspešná investičná stratégia DCA – nechajte robotov obchodovať za vás!

Druhý článok: RECENZIA+NÁVOD – Pozrite sa, ako jednoducho nastaviť trading bota + štatistika ziskov

BONUS: Stály profit bez ohľadu na cenu? Pri nastavení SHORT+LONG robota na jednom páre áno!

ŠTATISTIKA ZISKOV ZA FEB/MAR: Prehľad trading botov za február a marec – Štatistika, najčastejšie otázky, vhodné páry a recenzie

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre