Toto sú 5 najväčší kryptomiliardári, ktorí ovládajú kryptomenový svet

Titulky Top najvplyvnejší kryptomiliardári
Top najvplyvnejší kryptomiliardári. Zdroj: shutterstock.com/Pimen/Frederic Legrand - COMEO
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Kryptomeny spôsobili obrovský ošiaľ. Niektorí analytici dokonca hovoria až o revolúcii vo finančnom sektore. Kryptomeny, či digitálne peniaze s decentralizovanou povahou vďaka svojmu enormnému rastu priťahujú už dlhší čas pozornosť investorov. Tento rast vyprofiloval veľa milionárov, ale aj niekoľko miliardárov. Preto sa pozrieme na TOP 5 najvplyvnejších ľudí v kryptomenovom priestore.

1. Elon Musk:

Vek: 52 rokov

Oblasť podnikania: automobilita, vývoj vesmírnych rakiet, bezdrôtové technológie

Odhadovaná hodnota majetku: 240 miliárd dolárov

Elon Musk je zároveň najbohatší človek planéty

Elon Musk je zároveň najbohatší človek planéty. Zdroj: shutterstock.com/Frederic Legrand – COMEO

Zrejme neexistuje rebríček o bohatých ľuďoch, ktorý nespomenie práve Elona Muska. Faktom je, že Elon nezbohatol vďaka bitcoinu. Za svoje bohatstvo vďačí najmä svojej vizionárskej povahe. Tá sa spája s nekonečnou chuťou pracovať a posúvať sa ďalej.

Jeho vplyv v oblasti kryptomien je však obrovský. Vplyv dokázal najmä investíciou, keď spoločnosť Tesla v roku 2021 investovala 1,5 miliardy dolárov do bitcoinu, čo pomohlo rastu celého sektora. Elon však nie je len fanúšikom bitcoinu, ale je predovšetkým najväčším podporovateľom memecoinu Doge.

Dogecoin je pre Elona taký dôležitý, že sa špekuluje o jeho možnej integrácii do rebrandovanej verzii Twitteru – X. Prečo? Na túto otázku je niekoľko odpovedí. Tá najpravdepodobnejšia je však odvodená zo známeho výroku. Who controls the memes, controls the Universe. Čiže v preklade, kto kontrolu memecoiny, kontroluje celý kryptosvet. Ľudia sa chcú v živote zabávať a Elon si to plne uvedomuje.

2. Changpeng Zhao (CZ)

Vek: 46 rokov

Oblasť podnikania: kryptomeny

Odhadovaná hodnota majetku: 10,2 miliardy dolárov

Zakladateľ burzy Binance

Zakladateľ burzy Binance. Zdroj: binance.com

Zakladateľ najväčšej centralizovanej kryptomenovej burzy na svete – Binance. Muž, ktorý vďaka svojej vízii dokázal nepredstaviteľné. Za 180 dní vybudoval najväčšiu kryptomenovú burzu na svete, ktorá si svoje postavenie drží už roky a stále rastie.

CZ v minulosti prešiel veľmi ťažkými situáciami. Na začiatku svojej cesty predal dom a všetko investoval do bitcoinu. Len preto, aby následne cena bitcoinu spadla zo 600 na 200 dolárov. Nie každý by sa s podobnou situáciou vyrovnal rovnako a pokračoval v ceste k svojmu cieľu. CZ to videl inak a nemýlil sa.

Hovorí sa, že šťastie praje pripraveným. V tomto prípade to zrejme platí. Netreba však zabúdať na nekonečné hodiny, ktoré vložil do budovania infraštruktúry. Tú v súčasnosti môžeme s ľahkosťou používať.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

3. Vitalik Buterin

Vek: 29 rokov

Oblasť podnikania: kryptomeny

Odhadovaná hodnota majetku: 1,5 miliardy dolárov

Vitalik Buterin je známy a ako spoluzakladateľ etherea

Vitalik Buterin je známy a ako spoluzakladateľ etherea. Zdroj: shutterstock.com/Alexey Smyshlyaev

Vitalik Buterin je ruský vývojár a zakladateľ platformy ethereum. Ethereum (ETH) je momentálne najviac používaná blockchainová platforma, ktorá svoj najväčší rast zaznamenala v rokoch 2020 a 2021.

Cesta na vrchol bola ako to už býva zvykom, kostrbatá. Ethereum prekonalo viaceré problémy. Jedným z najväčších bol nepochybne hack enormných rozmerov. Viac ako 60 miliónov dolárov v roku 2016 opustilo peňaženky decentralizovanej autonómnej organizácie The DAO.

Vitalik to však spolu so svojim tímom zvládol a pozrime sa, kde je ethereum v súčasnosti. Každý o ňom hovorí, každý ho obchoduje a v neposlednom rade, každý ho používa. Inovácia častokrát prináša obrovský úspech, musíte len vydržať.

4. Cameron a Tyler Winklevoss

Cameron a Tyler Winklevoss zarobili investovaním do bitcoinu

Cameron a Tyler Winklevoss zarobili investovaním do bitcoinu. Zdroj: shutterstock.com/Sky Cinema

Vek: 41 rokov

Oblasť podnikania: kryptomeny

Odhadovaná hodnota majetku: 2,8 miliardy dolárov (každý 1,4 miliardy)

Bratia Winklevossovci sú vo svete známi ako bratia, ktorí tvrdili že Mark Zuckerberg, zakladateľ Facebooku, ukradol nápad sociálnej siete práve im. Súd im dal do určitej miery za pravdu a oni zinkasovali odškodné vo výške 80 miliónov dolárov.

Po konci súdneho sporu investovali časť získaných zdrojov práve do bitcoinu a stali sa takmer najväčšími držiteľmi tejto kryptomeny. Ďalšie roky po uskutočnení investície venovali predovšetkým rozvoju krypto priemyslu.

V roku 2014 založili jednu z najpopulárnejších kryptobúrz na svete Gemini. Burza na rozdiel iných plne spĺňa právne požiadavky na chod tohto typu podnikania.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

5. Chris Larsen

Chris Larsen je spoluzakladateľ kryptomeny XRP

Chris Larsen je spoluzakladateľ kryptomeny XRP. Zdroj: twitter.com

Vek: 63 rokov

Oblasť podnikania: kryptomeny

Odhadovaná hodnota majetku: 1,3 miliardy dolárov

Chris Larssen je zakladateľom a bývalým generálnym riaditeľom spoločnosti Ripple Labs, ktorá stojí za tokenom Ripple (XRP). Ripple patrí do TOP 5 kryptomien podľa trhovej kapitalizácie.

Za veľkou popularitou Ripplu stojí hlavne tzv. OG status, ktorý sa spája s pokrokovou myšlienkou. Projekt existuje už od roku 2012. Za ten čas bol Chris Larssen so svojim tímom schopný vybudovať neoblomnú komunitu. Tá projekt podrží aj v tých najťažších časoch.

Súdny spor s americkým štátnym orgánom SEC hodnotu Larssenovho portfólia mierne pribrzdil. Po udalostiach posledného mesiaca, keď Ripple tento súd vyhral, sa však zdá, že jeho majetok môže ďalej narastať.

Svet kryptomien je plný možností a praje tým, ktorí sa neboja budovať niečo v čo veria, aj keď sú okolnosti častokrát proti.

Prečítaj si aj: Elon Musk údajne môže spustiť svoju vlastnú kryptomenu a ovládnuť trh