Toto je prvý úspešný DeFi projekt, ktorý nebeží na Ethereu!

0

Nie všetky DeFi projekty využívajú Ethereum. Úspech má aj Wing na platforme Ontology!

Ethereum má v tomto roku oproti ostatným kryptomenám jednu veľkú výhodu. Boom DeFi projektov na tejto platforme výrazne zvýšil dopyt po ETH tokenoch a potlačil cenu Etheru na dvojročné maximum (takmer 500 $). Nie všetky DeFi projekty však fungujú na Ethereu. Na platforme Ontology dosiahol veľký úspech lending protokol Wing. V súčasnosti je v ňom uzamknutých viac než 180 miliónov dolárov.

Každý kto sa zúčastnil tohto airdropu dostal 600 000 $

Wing má dve výhody oproti ďalším lending protokolom

Eric Pinos – Hlavný vývojár Ontology a poradca pre projekt Wing – má dva dôvody, prečo je tento projekt unikátny. Prvým je interoperabilita s Ethereom. Druhým je kreditný systém vďaka ktorému nie je potrebný plný kolaterál na zabezpečenie pôžičky.

Wing využíva OScore – systém, ktorý analyzuje správanie ľudí na blockchaine a udeľuje im skóre, na základe ktorého si potom môžu brať pôžičky.

“V súčasnosti sa na pôžičky vyžaduje masívny kolaterál. Aby ste si mohli požičať 8000 $, musíte “položiť na stôl” 10 000 $. Ak však použijete Wing, vyžadovaný kolaterál bude odvodený od vašej transakčnej histórie a DeFi histórie.”

Táto funkcia v súčasnosti ešte nie je súčasťou projektu, no bude integrovaná pri vytvorení ďalšieho liquidity poolu. Eric Pinos dúfa, že tieto vymoženosti pritiahnu k Wing-u a na platformu Ontology nových investorov.

Čítajte o DeFi viac:

Kapitalizácia DeFi dosiahla historické maximum! Coiny týchto projektov však tvrdo padajú

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance