K Bitcoinu sa v Bielorusku obracia stále viac ľudí. Po tejto kryptomene je obrovský dopyt. Aj to je dôvod, prečo sa tam cena BTC vyšplhala na 13 000 $

Bitcoin vznikol ako veľký internetový experiment, ktorého cieľom je poskytnúť ľuďom slobodný spôsob uchovávania a posielania hodnoty cez internet. Väčšina z nás žije v rozvinutej krajine so stabilnou menou a banky nám bez problémov schvália každú transakciu, takže necítime potrebu hľadať alternatívu k mene, ktorú nám poskytuje vláda. Nie každý je však na tom rovnako. Pre všetky krajiny ktoré zažívajú hyperinfláciu, kde vlády svojvoľne zdaňujú bankové účty či blokujú platby kvôli propagande je tu Bitcoin.

Najnovšie sa medzi štáty s vysokým dopytom po kryptomenách zaradilo Bielorusko. Kvôli politickým nepokojom v krajine ľudia hľadajú spôsob, ako uchrániť svoje peniaze pred znehodnotením.

Úprimný názor: Môže vám 0,28 BTC zabezpečiť lístok medzi 1% najväčších boháčov na svete?

Nepokoje v Bielorusku po zmanipulovaných prezidentských voľbách

Alexander Lukašenko bol aj napriek masívnym protestom opäť zvolený za prezidenta a pokračuje tak vo svojej 26-ročnej diktátorskej kariére. 66-ročný politik dnes dal na súkromenej ceremónii svoj prezidentský sľub. Občania Bieloruska a dokonca aj zahraniční politici však voľby označili za zmanipulované a spochybnili ich platnosť.

Ekonomika Bieloruska je kvôli protestom vo veľmi zlom stave a dokonca boli zaznamenaná aj prvé bank runy. Ľudia vo veľkom začínajú vyberať peniaze zo svojich účtov, aby ich zmenili za doláre, eurá či ďalšie stabilné meny. V Bielorusku rastie na popularite aj Bitcoin, čo najviac vidno na lokálnych peer-to-peer zmenárňach. Ako naznačuje nadpis. Bitcoiny sa tam predávajú za slušné 2500 $ premium (23-25% extra k cene Bitcoinu).

imgonline-com-ua-twotoone-5g2AFXT9F4EY-512x420@2x

Nepokoje v Bielorusku sú strašné, no je fajn vidieť, že Bitcoin skutočne dokáže v týchto situáciách pomôcť. Kryptomeny nie je možné cenzurovať, fungujú všade a sú dostupné komukoľvek.

Nemáte v sobotu večer čo robiť? Tu je päť zaujímavých filmov o Bitcoine s vysokými ratingami. Rozhodne odporúčame!

5 filmov o Bitcoine na upršaný sobotný večer

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance