Z ARCHÍVU: 7 dôvodov, prečo je teraz veľmi dôležité vlastniť Bitcoin

BitmarketsKvakomat mobil

Tento článok sme vybrali z archívu. Publikovaný bol 17.5.2020, no dnes je rovnako aktuálny.

Trh s kryptomenami má za sebou skvelých deväť týždňov. Od obrovského dumpu z 12. marca, kedy sa Bitcoin kvôli panike okolo koronavirusu prepadol na 3700 $ sme zaznamenali rast o takmer 170% a návrat na hodnoty pred vypuknutím pandémie. Po halvingu sa inflácia Bitcoinu znížila na polovicu, čo je v čase, kedy FED tlačí nové doláre ako na bežiacom páse a denne stimuluje ekonomiku miliardami inflačných dolárov najsilnejší dlhodobý bullish signál, aký si môžeme želať.

VIDEO – Takto nás zdiera finančný systém – Chcú, aby sme to nevedeli

Bitcoin sa pasuje s dlhodobým downtrendom

Bitcoin sa aktuálne obchoduje za cca 9500 $ a pasuje sa s dlhodobou klesajúcou trendovou líniou, ktorá nás v posledných troch rokoch obmedzovala v raste. S touto rezistenciou bojuje už tretí týždeň a očakávame, že o mesiac by už malo byť rozhodnuté.

Dokáže Bitcoin v čase celosvetovej ekonomickej krízy a rastúceho politického trenia prekonať klesajúci trend a naštartovať tak nový rastový cyklus? Odpovedať s úplnou istotou na túto otázku je nemožné, avšak mnohé  tomu nasvedčuje.

Miliardy dolárov prúdia do trhu s kryptomenami

Stále viac miliardárov, inštitúcií a hedge-fondov z Wall Streetu, začína nakupovať kryptomeny. A stále viac sa ich k tomu hlási. Podľa nedávneho prieskumu sa rapídne navyšuje aj množstvo kapitálu v Kryptomenových hedge-fondoch. Pribudla 1 nová miliarda.  Očakáva sa, že odvetvie krypto hedge-fondov „výrazne porastie” spolu s cenou BTC. Šéf Galaxy Digital Mike Novogratz vyhlásil, že v tomto roku očakáva rast Bitcoinu na 20 000 $.

Nakupujte Bitcoin – radia experti a miliardári!

Rekordný rast stablecoinov v čase krízy

O masívnom príleve peňazí do sektoru kryptomien svedčí aj rast kapitalizácie stablecoinov. Nebolo to tak dávno, čo boli v obehu necelé štyri miliardy Tetherov. Teraz je v obehu deväť miliárd a toto číslo rastie tak rýchlo, že ho nestíha kalkulovať ani coinmarketcap a neustále ukazuje nesprávne dáta.

Tether je aktuálne treťou najväčšou kryptomenou podľa kapitalizácie a prekonal tak aj XRP. Rastúca kapitalizácia stablecoinov je veľkým bullish signálom pre kryptomeny. Historicky totiž vždy s oneskorením korelovala s kapitalizáciou celého trhu.

Kapitalizácia Tetheru dosahuje 9 miliárd! Na Bitcoin to má obrovský dopad

(článok pokračuje pod videom)

Hashrate Bitcoinu po halvingu klesá

Minerom sa po halvingu naďalej neoplatí ťažiť Bitcoin, a tak hromadne vypínajú svoje stroje. Po niekoľkých dňoch sa to prejavilo aj na samotnej sieti. Podľa odhadov na stránke blockchain.com padol zo 136,1 exahashov na súčasných 90. Historické maximum BTC hashrate dosiahol ešte v marci tohto roka – 136,3 exahashov.

Táto situácia sa po halvingu dala očakávať. Pre mnohých minerov je teraz ťažba Bitcoinu stratová, pretože za elektrickú energiu zaplatia viac, než získajú z odmien. Po novom sa totiž v každom bloku generuje iba 6,25 nových Bitcoinov (plus poplatky za transakcie zahrnuté v bloku).

Ako na tom zarobiť? To zistíte v našom článku.

Bitcoin v roku 2020 ziskovejší než akcie

Aby si Bitcoin vybudoval a udržal dobré meno medzi inštitucionálnymi investormi, musí byť dlhodobo ziskovejší, než akcie. To sa mu v čase tejto krízy krásne darí. Rýchlejšie rástol na začiatku roka a rýchlejšie sa tiež zotavil po prepade, ktorý spôsobila korona.

Navyše na to nepotreboval neustále finančné injekcie od vlády a centrálnej banky, ako je to v prípade amerických a európskych indexov. Táto “pomoc” ekonomike navyše iba odďaľuje nevyhnutné. Akcie za poslednú dekádu nezdravo narástli a na trhoch sa vytvorili obrovské bubliny, ktoré COVID-19 praskol. FED sa ich snaží zaplniť inflačnými dolármi, no to nebude fungovať. Vývoj akciových trhov absolútne neodzrkadľuje reálny stav vo svete.

Americké akcie po brutálnom prepade mierne rastú – Bitcoin je však ďaleko ziskovejší

Kvakomat PC bannertxb