Elon Musk Doge Dogecoin

Najobľúbenejší memecoin na svete za sebou má skvelé dni. Jeho hodnota stúpla o viac než 100% tesne po tom, čo Bitcoin dosiahol nové historické maximu. DOGE sa tak prvýkrát v histórii obchoduje za viac než desať centov a zápasí s kryptomenou Chainlink LINK o desiatu priečku na coinmarketcape.

Dogecoin DOGE v apríli - 4h graf
Dogecoin DOGE v apríli – 4h graf

Pozitívny sentiment na trhu s altcoinmi a nová altseason

Ak aspoň trochu sledujete kryptomeny, iste ste si všimli, že za posledný týždeň ceny prudko rastú. XRP dokonca spravil zisk 100%, BNB v apríli stúpol o štyri stovky a aj Ethereum sa už obchoduje na historickom maxime.

Keď kryptomeny rastú, špekulatívne coiny majú tiež pumpy. A presne to sa stalo Dogecoinu. Nejaký veľký hráč vytušil, že prišiel správny čas, využil nízku likviditu na burzách a nakúpil množstvo Dogecoinov. Ich cenu tým vystrelil na rekordné hodnoty a teraz môže potichučky predávať.

Elon Musk tweetoval o Dogecoine

Aj najväčší troll na twitteri nedávno pomohol Dogecoinu. Krátko po pumpe publikoval tento obrázok s popisom: “Doge breše na Mesiac.” Očividne tým myslí, že Dogecoin ide TO THE MOON! Ale nemôže to napísať priamo, pretože by ho zase začali šikanovať americkí regulátori.

Elon Musk tento rok ukázal, že jeho jediný tweet dokáže pohnúť celým trhom. V januári hneď dvakrát pumpol Bitcoin a spôsobil rast Dogecoinu o minimálne 1000%. A rozhodne s tým nehodlá prestať.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance