TOP 5 trendov ktoré ukazujú, že Bitcoin bullrun ešte len začína! – Od manažéra Krakenu

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Dan Held – riaditeľ rozvoja biznisu burzy Kraken – nedávno na svojom Twitteri zverejnil 5 trendov ktoré ukazujú, že Bitcoin je na samom začiatku nového bullrunu nie nepodobného tomu z rokov 2016/2017.

Ide o päť pádnych dôvodov a niektoré z nich sa iba málokedy spomínajú. Spolu však ukazujú, že Bitcoin je stále bullish a i keď momentálne narazil na silnú rezistenciu a rozmedzie 12-14 tisíc dolárov len tak neprekoná, dlhodobo neexistuje iná cesta, než hore.

Päť dôvodov pre Bitcoin bullrun od Dana Helda

Na začiatok pripájame originálny Tweet, pod ktorým nájdete vysvetlenie každého trendu.

Toto sú však dlhodobé trendy. Ako je na tom Bitcoin práve teraz? Prečítajte si našu technickú analýzu: Analýza Bitcoinu – Po distribúcii bude nasledovať strmý pád
A tu je názor od známeho tradera Willyho Wooa Bitcoin môže padnúť pod 10 000 $ a tu sú dôvody

1. 97% BTC v obehu sa obchoduje v zisku

Ťažko tomu veriť, no je to skutočne pravda. 97% Bitcoinov ktoré sú v obehu sa obchoduje v zisku. To samozrejme neznamená, že 97% traderov je v zisku alebo že 97% všetkých pozícií sa uzavrelo v zisku.

Samotná minca sa obchoduje v zisku, ak bola cena počas vyťaženia nižšia, než je jej súčasná trhová hodnota.

2. 61% BTC v obehu sa za posledný rok nepohlo

Inak povedané, ešte nikdy nebolo na trhu viac HODLerov, ako dnes. Väčšina ľudí proste kúpi zopár Satoshi, pošle si ich do bezpečnej peňaženky a už s nimi nehýbe. Čím viac HODLerov tým väčšia pravdepodobnosť, že cena Bitcoinu bude stúpať. Naopak, ak objemy HODLovaných Bitcoinov klesajú, je to signál na predaj.

Tip pre vás: Bitcoin ako oficiálny finančný nástroj? EÚ schvaľuje zákon už tento rok

3. Bitcoin má za sebou halving

11.5.2020 Bitcoin prešiel udalosťou známou ako halving. Ide o zníženie odmien za vyťaženie bloku na polovicu. Mineri vyťažia blok v priemere raz za 10 minút a odmena sa v máji znížila z 12,5 BTC na 6,25 BTC (plus poplatky za potvrdené transakcie).

Halving tak znížil infláciu Bitcoinu na polovicu, čo v minulosti spôsobilo masívny rast jeho ceny. V priemere väčšinou začal pumpovať sto dní po halvingu. Takže… už by bolo načase.

4. Centrálne banky nikdy netlačili viac fiat peňazí

Objem inflačných dolárov,ktoré za posledný polrok vytlačila americká centrálna banka hravo prekonáva všetky inflačné doláre za posledných desať rokov. Ide o viac než 8000 miliárd dolárov. ECB prisľúbila finančné injekcie do európskej ekonomiky vo výške 1000 miliárd eur. Aj Japonská či juhokórejská banka tlačí rekordné objemy a podobne je to na celom svete.

Štátne meny sa znehodnocujú rýchlejšie, než kedykoľvek predtým. Investori tak prestávajú veriť doláru a prepumpovaným akciovým trhom a hľadajú útočisko v zlate, striebre či Bitcoine. Iba za tento rok sa do Bitcoinu naliali miliardy, ak nie desiatky miliárd dolárov a skôr či neskôr sa to odzrkadlí aj na cene tejto kryptomeny.

Nakupovať Bitcoin odporúča aj svetoznámy autor knihy Bohatý otec, chudobný otec. Robert Kiyosaki – Kupujte Bitcoin, než príde veľká banková kríza!

5. Celosvetový dlh je najväčší v histórii

Tento trend súvisí s predchádzajúcim. Americká vláda si tento rok požičala viac než tri bilióny dolárov (3000 miliárd) na “boj proti koronavirusu” a americký štátny dlh sa tak zvýšil o 12%. Tieto peniaze jej požičal Fed, ktorý ich vytlačil z ničoho. Podobne sú na tom aj ďalšie svetové veľmoci, či menšie krajiny. Svetová ekonomika je extrémne zadĺžená a jediným riešením je tieto dlhy splácať ďalšími dlhmi a ďalším dlačením inflačných peňazí.

To by bolo v poriadku, no rýchlosť, akou rastie globálny dlh, je enormná. Skôr či neskôr to skončí hyperinfláciou a rozpadom súčasného finančného systému alebo obrovskou  krízou. V oboch prípadoch však dolár stratí štatút svetovej rezervnej meny a na scénu príde nový hráč. AK chcete vedieť, kto by to mohol byť, pozrite sa na Danov Tweet.

Myslíte si, že Danove dôvody sú pádne, alebo ide o kecy?

Loading ... Loading ...