Spoločnosť Messari nedávno publikovala správu, ktorá obsahuje kvartálny prehľad držaných a nakupovaných kryptomien 82 fondov a inštitúcií. Ktoré kryptomeny aj napriek súčasným historickým poklesom naďalej držia a nakupujú fondy?
Správa Messari
Spoločnosť Messari, ktorá sa špecializuje na analýzu blockchainových dát, publikovala kvartálnu správu o nákupe a držaní kryptomien 82 fondov a inštitúcií. Táto správa vychádza každý kvartál v roku a poskytuje možnosť oboznámiť sa s tým, aké digitálne aktíva nakupujú inštitúcie a fondy. Júnová správa poskytuje niekoľko zaujímavých zmien oproti prvému kvartálu roku 2022.
Jednotkou, ktorá si drží prvenstvo aj v druhom kvartáli, je kryptomena Polkadot. Tá sa umiestnila na prvej priečke aj v prvom kvartáli a rovnako si držala prvenstvo väčšinu času aj v roku 2021. Vyzerá to tak, že napriek rýchlym reakciám na pokles trhu, ktoré sme mohli častokrát vidieť pri tokene DOT, inštitúcie projektu veria a kumulujú stále tokeny.
Druhou kryptomenou je Oasis Network. V minulosti sme vás v článku Kryptomena týždňa: Oasis Network – kryptomena veľrýb a inštitúcií informovali o popularite tokenu ROSE medzi inštitúciami. Oasis bol na druhom mieste aj začiatkom roka, čo indikuje zvýšený záujem o projekt, ktorý dosiaľ veľký záujem medzi retailovými obchodníkmi nezaznamenal.
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Treťou kryptomenou je Nervos Network. Ide o verejný blockchainový protokol prvej vrstvy, ktorý funguje na algoritme Proof of work v sieti Nervos. V porovnaní s predchádzajúcim kvartálom záujem o projekt zo strany fondov stúpol, keďže predtým sa držal skôr na zadných priečkach.
Štvrtým projektom je DYDX. Podľa portálu coinmarketcap ide o „správcovský token pre protokol 2. vrstvy rovnomennej decentralizovanej kryptomenovej burzy. Slúži na uľahčenie prevádzky vrstvy 2 a umožňuje obchodníkom, poskytovateľom likvidity a partnerom prispievať k definovaniu budúcnosti protokolu ako komunity. Platforma dYdX s otvoreným zdrojovým kódom a funkciami inteligentných zmlúv je určená používateľom na požičiavanie, vypožičiavanie a obchodovanie s kryptomenovými aktívami. Hoci dYdX podporuje spotové obchodovanie, hlavné zameranie platformy sú deriváty a maržové obchodovanie.”
O projekt bol záujem aj v prvom kvartáli, vtedy sa nachádzal na 5. mieste, hneď za tokenom Terra, ktorý bol na 4. mieste.
Posledná kryptomena, ktorú si spomenieme a drží si 5. miesto, je Radicle (RAD). Projekt sa nachádza na 359 mieste v rebríčku kryptomien podľa celkovej kapitalizácie. Je to protokol s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý umožňuje vývojárom spolupracovať decentralizovaným spôsobom peer-to-peer. V porovnaní s predchádzajúcim kvartálom ide o novinku, o ktorú doteraz až taký záujem nebol.
Medzi ďalšie držané a nakupované projekty patria NEAR Protocol, Avalanche, Mina, Filecoin či MobileCoin.
Čítaj ďalej: Porovnanie 5 recesií z minulosti: ako sa pripraviť na investičnú recesiu?