ICO projekty v prvom tohtoročnom štvrťroku vybrali 58-krát menej ako v 1. štvrťroku 2018

BITmarkets BITmarkets

V 1. štvrťroku 2019 bolo ICO projektmi vybraté okolo 118 miliónov dolárov. Teda až 58-krát menej ako 6,9 miliardy dolárov, ktoré sa podarilo vybrať počas rovnakého obdobia v minulom roku.

WSJ tvrdí, že sa investori zľakli regulačných opatrení proti ICO rovnako ako medvedieho trhu, ktorý nás doteraz sprevádzal.

Nedávna správa tiež odhalila, že na 2 500 projektoch, ktoré sleduje spoločnosť TokenData od roku 2017, údajne zarobilo iba 45 % investorov.

TokenData tiež tvrdí, že iba 15 % tokenov vydávaných v úspešných ICO sa obchoduje nad ich pôvodnou cenou.

Najväčšie prepadáky alebo borci dňa

ico-rust-pad

Ak chcete sledovať, ako sa projektom darí na dennej báze, môžete sledovať nielen ich kapitalizáciu a ceny, ale na stránke KMcap vždy nájdete aj top 25 stratových a top 25 ziskových coinov za posledných 24 hodín.

Záver

Obrovské rasty aj obrovské prepady v rámci desiatok či stoviek percent môžu napovedať veľa. Ako asi tušíte, takéto obrovské pohyby majú väčšinou len špekulatívny charakter a dlho nevydržia, dajte si preto pozor.

Bude sa ešte niekedy ICO projektom vôbec dariť?

Sú ICO mŕtve? Opak bude pravdou

Zdroj:
cointelegraph.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.