TOP 3 hlavné scenáre pre Bitcoin – Končí sa korekcia, alebo bude trvať do konca mesiaca?

5

Trh s kryptomenami dnes opäť mierne stúpa. Bitcoin vykazuje rast o 3,5%. Ethereum sa toho chytilo a po včerajšom dumpe jeho hodnota stúpla o 9%. Po dlhej dobe sa tak opäť zaradilo medzi najziskovejšie veľké altcoiny. Zároveň je tretí najziskovejší altcoiny z TOP 10 za posledný týždeň.

Najdôležitejší je však teraz Bitcoin, ktorý určuje smer celého trhu. A Bitcoin sa drží na supporte. To je dobrá správa. Ak by daily svieca uzavrela pod hladinou 48 000 dolárov, bol by to bearish signál.

Bitcoin - priebeh aktuálnej korekcie
Bitcoin – priebeh aktuálnej korekcie

Bullish scenár pre Bitcoin

Zaujímavý je aj pohľad na daily graf. Môžeme vidieť, že priebeh aktuálnej korekcie je oveľa dramatickejší, ako ten z januára. Bitcoin oveľa rýchlejšie klesol z ATH na (aktuálne) dno a včera dokonca spravil vyššie low.

Takže teoreticky už môže byť to najhoršie za nami a Bitcoinu naozaj nič nebráni v ďalšiemu stúpaniu. Na potvrdenie UPtrendu nám teoreticky stačí prekonať hladinu 52 000 dolárov a vytvoriť vyššie lokálne maximum.

Takže bullish scenár je jasný. Ideme TO THE MOON!

Bitcoin v roku 2021
Bitcoin v roku 2021

Triezvy scenár

Ak chceme byť konzervatívnejší, mali by sme ešte počítať minimálne s testovaním kľúčového supportu na hladine 48 000 dolárov. Za posledné dva týždne sa osvedčil, ako hladina, na ktorej inštitucionálni investori dokupujú Bitcoiny, o čom svedčia aj pohyby na burze Coinbase.

Januárová korekcia trvala tri týždne. Tá aktuálna by mohla byť rovnako dlhá, resp. aj dlhšia. Ak v marci dosiahneme nové historické maximum, môžeme byť spokojní.

Bearish scenár

Nakoniec tu máme ešte ten horší scenár. Radi by sme upozornili, že aj tento počíta s ďalším rastom Bitcoinu v priebehu roka. Všetky dlhodobé indikátory a trendy celkom jasne ukazujú, že trh s kryptomenami ešte nedosiahol svoje maximum.

Avšak marec je historicky veľmi volatilný. V roku 2020 sme dokonca boli svedkami najväčšieho prepadu akciového trhu od roku 1984. Túto udalosť môžeme považovať za začiatok prebiehajúcej ekonomickej krízy. Prepad akcií mal samozrejme vplyv na všetky trhy. Hodnota Bitcoinu vtedy krátkodobo klesla o 60%.

Index S&P 500
Index S&P 500

Centrálne banky vo veľkom tlačia peniaze a investori hľadajú ochranu pred infláciou, vzácne kovy nefungujú

Marec 2021 pravdepodobne nebude ani zďaleka tak dramatický, ale aj tento rok zaznamenávame korekciu. Bitcoin v posledných mesiacoch celkom koreluje s akciovými trhmi, takže je dosť možné, že dokým nezačnú rásť, Bitcoin bude konsolidovať v okolí 48 000 dolárov, alebo pôjde ešte nižšie. Korekcia by sa tak mohla pretiahnuť aj o celý jeden mesiac a ďalší rastový impulz dá trhom až Bidenov ekonomický stimulus vo výške 1900 miliárd dolárov.

Nový americký prezident pokračuje v trende, ktorý nastolil Donald Trump a podporuje hromadné tlačenie inflačných dolárov. Aktuálne je v obehu 6,75 biliónov dolárov, chystaný ekonomický stimulus teda zvýši celkový počet dolárov vo obehu o viac než 28%.

Objem všetkých dolárov v obehu
Objem všetkých dolárov v obehu

Tak vysoká inflácia svetovej rezervnej meny nemá v histórii obdobu. V januári 2020 boli v  obehu 4 bilióny dolárov, čoskoro to bude 8,65 biliónov. A to isté sa deje aj s eurom, jenom, korunami a každou väčšou fiat menou. Teda… okrem čínskeho juanu. Inštitucionálni investori preto hľadajú alternatívne investície, ktorá ochránia ich kapitál. Kryptomeny sú jediná časť finančného trhu, ktorú centrálni bankári nemajú pod kontrolou. Viac sme o tom písali včera v našom článku.

Chcete aj vy nakupovať nejaké Bitcoiny? Odporúčame urobiť to anonymne. Ale ak sa rozhodnete nakúpiť cez internet, odporúčame nájsť si bezpečnú a overenú zmenáreň, ktorá vás neokradne na skrytých poplatkoch, resp. vaše peniaze “nestratí” pri nejakom hacku.

My odporúčame používať burzu Binance, ktorá ponúka najlepšie služby na trhu a široký výber kryptomien. Vytvorte si účet na Binance cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky. 

Viac sa o mechanizmoch, ktorými centrálni bankári ovládajú trhy, dočítate v tomto článku:

Rekordné tlačenie peňazí počas tejto krízy je najväčší podvod! Investori ale našli riešenie

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.